Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

PRZYGOTOWANIE DO WIZYTACJI 2019

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ W PARAFII ŁĘŻKOWICE

28 – 29.09.2019

AdobeStock 50300631-924x600W najbliższą sobotę i niedzielę tj. 28 i 29 września nasza parafia będzie przeżywać Wizytację Kanoniczną, która zgodnie z KPK przypada raz na 10 lat. Wizytację przeprowadzi Ks. Biskup Stanisław Salaterski.

SOBOTA:

16:00 Odwiedziny dwoje chorych

17:00 Spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską

18:00 Msza święta w kaplicy w Targowisku

NIEDZIELA:

7:00 Powitanie Ks. Biskupa, prezentacja parafii przez ks. Proboszcza i Msza święta, a po niej spotkanie z Różami Różańcowymi, Parafialnym Zespołem Caritas i Parafialnym Zespołem Synodalnym

9:00 Msza święta, a po niej Ks. Biskup spotka się z LSO, Grupą młodzieżową i DSM.

11:00 Uroczysta suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa i zakończenie wizytacji spotkaniem z księżmi Dekanatu Bochnia - Zachód w budynku plebanii.

Zapraszamy wszystkich naszych Drogich Parafian do wspólnej modlitwy z Biskupem Stanisławem.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

22.09.2019

„Nie możecie służyć Bogu i mamonie." /Łk 16,1-1/

pobrany plik„Nie możecie służyć Bogu i mamonie” - usłyszymy dziś przypomnienie Pana Jezusa, skierowane do każdego z nas. Warto zadać sobie pytanie, jakie miejsce w naszej hierarchii wartości zajmują dobra doczesne, a jakie Pan Bóg i życie wieczne.

Te jasne i zdecydowane słowa Jezusa, nadają właściwy kierunek naszemu życiu. Każdego dnia musimy dokonywać podstawowego i właściwego wyboru. Człowiek musi wybrać: albo chce służyć Bogu, albo mamonie.

Bo kiedyś i do nas będą skierowane słowa: Zdaj sprawę z twego zarządu. Póki mamy czas, możemy sobie zjednywać bliźnich. Tylko okazując miłosierdzie ludziom, możemy liczyć, że i Bóg nam je okaże.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU

15.09.2019

„Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który sie nawraca”. /ŁK 15,1-10/

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. W przypowieściach o zagubionej owcy i drachmie, które za chwilę usłyszymy, uderza nas radość Boga, radość, jaką On okazuje, kiedy odnajduje grzesznika i mu przebacza. W tym znajduje się synteza całej Ewangelii.

„Każdy z nas jest tą zagubioną owcą, tą zgubioną drachmą. Ale Bóg o nas nie zapomina, Ojciec nigdy nas nie opuszcza. Jest ojcem cierpliwym, zawsze na nas czeka! Szanuje naszą wolność, ale zawsze pozostaje wierny. Wsłuchajmy się w słowo Boże, które po raz kolejny mówi nam o przebaczeniu i miłosierdziu Ojca wobec każdego z nas. To miłosierdzie realizuje się tu i teraz.

Obchodzimy dziś Dzień Środków Masowego Przekazu. Polecamy w modlitwie pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

08.09.2019

„Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki” /Mt 1,1-16.18-23/

swiety joachimMaryja w tajemnicy swojego narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem.

Stąd w naszej diecezji przeżywamy dzisiaj uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, która nie tylko jest okazją, aby podziękować Panu Bogu za Maryję, ale także za cały nasz diecezjalny Kościół – biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane i za każdego wiernego.

Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem, ale została zachowana od grzechu. Żyła normalnym ludzkim życiem, podobnie jak każdy z nas. Wpatrujmy się dziś w Maryję, która jest Matką wszystkich wierzących.

INAUGURACJA NOWEGO ROKU NAUKI 2019

NOWY ROK SZKOLNY I KATECHETYCZNY

2.09.2019

e06b9bc4468420ca40eb1862af558e23 XLDziś 2 września 2019 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020 dla dzieci i młodzieży.

Wielki trud nauczania i wychowania młodego pokolenia pragniemy polecić Bogu, stąd zapraszamy na Msze św. inaugurujące nowy rok nauki. Msza święta dla dzieci i młodzieży z Książnic będzie w kościele o godz. 8:00, natomiast dla Szkoły Podstawowej z Targowiska będzie w kaplicy o godz. 9:00.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym leży na sercu troska o prawidłowe wychowanie dzieci i młodzieży, zwłaszcza nauczycieli, wychowawców i rodziców. Zaś dzieciom i młodzieży, życzymy światła Ducha Świętego oraz obfitych łask Bożych na czas zdobywania wiedzy.