Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

12.07.2020

Oto siewca wyszedł siać”./Mt 13, 1-9/

sfd.kuria.lublin56Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, aby słuchać Bożego słowa i składać Bogu dziękczynienie. To słowo, którego słuchamy każdej niedzieli jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie.

Jaką "glebą" jesteśmy? Czy słowo Boże przemienia nasze serca? Czy nie napotyka oporu albo czy nie ograniczamy jego działania? Co jest dla nas "cierniem" ważniejszym od Boga i Jego słowa? Często bywa tak, że jesteśmy jak niedobra ziemia, a ziarno Bożego słowa nie przemienia nas i nie przynosimy plonu.

Prośmy dziś Pana, Siewcę Słowa, abyśmy byli uważnymi słuchaczami Jego słowa i przynosili plon dobrego życia.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2020

05.07.2020

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” /Mt 11, 25-30/

10418204 690337937716391 4150658391292670461 nSłowa dzisiejszej ewangelii brzmią ze wszech miar szczególnie w czasie, gdy wielu spośród nas może korzystać z wakacyjnego odpoczynku. Brzmią one szczególnie po trudach ostatnich dni, pamiętanych jeszcze przez nas, trudach i lękach ostatnich miesięcy.

Jezus nieustannie zaprasza każdego z nas: „przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Zaraz jednak dalej Jezus mówi nam: „weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca” (Mt 11,29).

Każdy z nas winien być cichy i pokorny, każdy z nas z prawdziwą pokorą powinien patrzeć na siebie. Tak bowiem czynił nasz Mistrz – On, który jest naszą drogą, prawdą i życiem. On, który jest naszym wzorem.

ŚW. PIOTRA I PAWŁA 2020

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

„Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?” /J 21, 15-19/

piotr-i-pawełKościół wspomina dwóch wielkich mężów wiary w jednej uroczystości liturgicznej – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pierwszego papieża i Apostoła Narodów, jak zwykło się o nich mówić.

Piotr był skromnym rybakiem z Galilei, Paweł natomiast prześladowcą pierwszej wspólnoty Kościoła. Pan Bóg powołał obu i wyznaczył im nowe zadanie: głosić Ewangelię, dobrą nowinę o zbawieniu całemu światu.

Przywołując w dniu dzisiejszym ich wstawiennictwa, módlmy się za Kościół, aby trwał mocno w Chrystusie, i za Piotra naszych czasów, aby umacniał braci w prawdziwej wierze.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2020

28.06.2020

„Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien”.  /Mt 10, 37-42/

sfd.kuria.lublin57Niedziela, dzień Pański, pierwszy i święty dzień tygodnia. Gromadzimy się wokół Chrystusowego ołtarza na sprawowaniu tajemnic wiary.

Dziś Pan Jezus powie do każdego z nas: „Jeśli chcesz iść za mną, weź swój krzyż, jeśli chcesz mnie naśladować, weź swój krzyż”. Jezusowe wezwanie jest wymagające. Na tej drodze nie jesteśmy jednak sami, bo jest z nami nasz Pan.

Dziś ponownie zaprasza każdego z nas, abyśmy wsłuchali się w Jego słowo i nakarmili Jego Ciałem w Najświętszej Eucharystii. Uczestnicząc w liturgii, otwórzmy się na łaski Pana. Powierzajmy, dobremu Ojcu dzieci, młodzież i wszystkich rozpoczynających czas wakacji i urlopów.

WAKACJE Z BOGIEM 2020

ODPOCZYWAJMY Z BOGIEM

26.06.2020

Wakacje z Bogiem 2018 16Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku po całorocznej pracy. Odpoczynek potrzebny jest każdemu człowiekowi. Ewangelia podaje, że Pan Jezus widząc zmęczonych i utrudzonych apostołów zachęcił ich do odpoczynku. Powiedział do nich: „ Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31).

Zaproszenie apostołów do wypoczynku to piękny przejaw troski ze strony Jezusa o utrudzonych uczniów. Polecenie Chrystusa: odpocznijcie nieco zapewne znaczyło zaprzestańcie teraz swej aktywności, dajcie wytchnienie ciału, abyście mogli nabrać sił do dalszego działania. Odpoczynek jest po to, aby móc zregenerować swoje siły fizyczne i duchowe i aby ze świeżym zapałem podejmować nowe zadania.

Chrześcijanin powinien zawsze wypoczywać razem z Panem Bogiem, bowiem od Niego nie ma wakacji. Trzeba w czasie wakacyjnego wypoczynku pamiętać o codziennej rozmowie z Bogiem, o niedzielnym i świątecznym spotkaniu z Bogiem na Mszy św., o dawaniu dobrego chrześcijańskiego świadectwa. Wszystkim życzymy, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży pogodnego, dobrego a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.