5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy.”. /J 2,13-25/

imagesDziś już 5 niedziela Wielkiego Postu. Wkraczamy więc w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. W ten czas wpisują się rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy w naszej wspólnocie.

Witamy serdecznie ks. Błażeja Górskiego z Bałty na Ukrainie, który przeprowadzi nas duchowo przez ten czas. Od poniedziałku do środy Msze święte z naukami ogólnymi będą o 8:00 i 18:00. Dodatkowo w kaplicy w Targowisku w środę o 16:30. Nie będzie Mszy świętych rano o 6:30. We wtorek dzień spowiedzi od 9:00 do 11:00 oraz popołudniu od 15:30 do 18:00. Półgodzinne przerwy w spowiedzi o 10:00 i 16:30. W poniedziałek po wieczornej Mszy będzie nauka stanowa dla rodziców. Msza święta dla starszych i chorych będzie w środę o godz. 15:00. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Bardzo prosimy, aby umożliwić chorym dotarcie do kościoła. Wraz z Księdzem Rekolekcjonistą zapraszamy Wszystkich naszych Parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

PROGRAM REKOLEKCJI JEST UMIESZCZONY POD OGŁOSZENIAMI

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024

„Tak Bóg umiłował świat, ze Syna Jednorodzonego dał..." /J 3,14-21/

sfd.kuria.lublin92W dzisiejszym fragmencie Ewangelii Jezus przedstawia nam tajemnicę swojej męki. Bóg z miłości do nas wydał za nas swojego Jednorodzonego Syna.

Śmierć Chrystusa na krzyżu daje nam życie wieczne. Droga do Boga została przed nami otwarta, możemy nią iść z ufnością, a jeśli zbłądzimy, możemy na nią powrócić. Jednak aby nie trwać w ciemności grzechu, trzeba codziennie na nowo decydować się na podążanie ku światłu, którym jest Chrystus.

Niech usłyszane dziś Słowo Boże trwa w nas i przemienia nasze życie.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.03.2024

„ Gorliwość o dom Twój pożera mnie”. /J 2,13-25/

584086 737pxEl Greco 016 12Scena oczyszczenia świątyni i gniew Jezusa mają szczególną wymowę. Dotyczy bowiem nas samych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tym, co zmienia świątynię naszych serc w „ jaskinię zbójców” jest grzech.

Czas Wielkiego Postu jest takim czasem sposobnym na oczyszczenie świątyni serca i przywrócenie pierwotnego porządku w zasadach, wartościach i postawach. To również czas, aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć: czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu? Czy moja wiara i Krzyż Chrystusa jest dla mnie chlubą i drogowskazem?

Za nasz upór i brak wiary, przepraszajmy dobrego Boga.

II NIEDZIELA WIELKIGO POSTU 2024

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”/ Mk 9, 2-1./

Transfiguration Raphael-1024x682-1W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu Kościół chce także i nas jakby wyprowadzić na Górę Przemienienia, abyśmy inaczej spojrzeli na świat, na problemy, na drugiego człowieka; spojrzeli jakby z góry, z punktu widzenia Boga w świetle blasku jaśniejącego Chrystusa.

Bóg pragnie, abyśmy dostrzegli Jego obecność w tym wszystkim, co się wokół nas dzieje. Pragnie, abyśmy usłyszeli i zapamiętali na zawsze, że Chrystus to umiłowany Syn Boży, którego winniśmy słuchać… „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

Uczestnicząc w Eucharystii i prośmy Chrystusa, byśmy żyjąc w świecie, zawsze wpatrywali się w Jego jaśniejące oblicze.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2024

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. /Mk 1,12-15/

I niedziela wielkiego postuRozpoczęliśmy po raz kolejny w naszym życiu okres Wielkiego Postu. Dzisiaj usłyszymy wezwanie : „ Nawracajcie się i  wierzcie w Ewangelię”. Jest ono skierowane do każdego i każdej z nas.

Czas Wielkiego Postu jest nam dany, abyśmy przez pokutę, dzieła miłosierdzia i podejmowany post mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do Jezusa i doświadczyć Jego obecności w naszym życiu.

W tym duchu przeżyjmy każdy dzień tego świętego czasu - Bożego nad nami zmiłowania.