Sztuczna inteligencja

Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. /Mt 25, 40b/

UROCZYSTOSC JEZUSA CHRYSTUSA KROLA WSZECHSWIATA 2020W ostatnią niedzielę roku liturgicznego Kościół celebruje uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Nasz Pan nie jest bezwzględnym władcą, ale pasterzem, który troszczy się o człowieka. Jego Królestwo to miłość, sprawiedliwość i pokój. Na końcu czasów powtórnie przyjdzie na ziemię, aby dokonać sądu i rozliczyć nas z naszych uczynków.

Powiedźmy dziś nasz wybór Chrystusa na Króla naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

15.11.2020

„Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi”. /1 Tes 5,6/

33 NIEDZIELA ZWYKLA 2020Każdy z ludzi otrzymał od Boga różne dary i zdolności. Człowiek ma tylko współpracować z Bogiem i pomnażać otrzymane dobra.

Obrazowo ukazuje to ewangeliczna przypowieść o talentach. Kiedy powróci Chrystus rozliczy nas, czy umieliśmy współpracować z Nim.

Ubogaceni Bożymi darami, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

08.11.2020

„Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”. /Mt 25, 1-13 /

32 NIEDZIELA ZWYKLA 2020Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami.

Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

Niech w tym oczekiwaniu umacnia nas błogosławień­stwo Boga, aby lampy naszych serc zawsze płonęły jako znak wiary i miłości.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2020

„Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie, i Barankowi”. /Ap 7,10/

oglo2481 listopada obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych. Wpatrujemy się w Kościół Tryumfujący – rzeszę świętych i błogosławionych ogłoszonych uroczyście przez Kościół i świętych anonimowych, których imion nie znamy.

To oni pokazują nam cel naszej wędrówki przez życie, możemy ich naśladować, uczymy się, jak dojść do doskonałości, jak osiągnąć niebo. Święci są także naszymi patronami i opiekunami, przez ich wstawiennictwo modlimy się do Boga w naszych wszystkich sprawach.

Wychwalajmy Boga za rzesze świętych ze wszystkich ludów i narodów. Dziękujmy Mu za dar świętości jaki otrzymaliśmy na chrzcie świętym i za jego pełną realizację w życiu wiecznym.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

25.10.2020

" Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi?" /1 Krl 8,22-23.27-30/

phoca thumb l PRZYCINKA DRZEW 2019 13Dzisiejsza niedziela ma dla naszej parafii i dla naszego kościoła szczególne znaczenie. Jest to bowiem święto naszej parafialnej świątyni. Obchodzimy uroczyście rocznicę jej poświęcenia. Jest to miejsce bardzo nam drogie, jest to miejsce, w którym spotykamy się z Chrystusem i w którym gromadzi się cała nasza wspólnota parafialna.

Zjednoczeni w wierze, nadziei i miłości pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu za to miejsce Jego szczególnego przebywania pośród nas. Wdzięczną modlitwą chcemy objąć wszystkich fundatorów, ofiarodawców i osoby troszczące się o dom Boga, w którym możemy się gromadzić.

Prośmy także o potrzebne nam łaski, abyśmy zawsze godnie i owocnie mogli przeżywać każde spotkanie z Bogiem w świątyni, oraz o postawę wielkoduszności w trosce o utrzymanie naszego parafialnego