Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

20.01.2019

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. /J 2,1-12/

2 NIEDZIELA ZWYKLA 2019Jezus Chrystus który nas dzisiaj gromadzi, jest obecny w życiu każdego człowieka, cieszy się ludzką radością, martwi się problemami strapionych i błogosławi nie tylko człowieczej pracy, zmaganiom i cierpieniom, ale również wnosi w ludzkie życie: wesele i radość.

Przykładem nieobojętności Jezusa wobec trosk człowieka jest dzisiejsza Ewangelia i cudowne przemienienie wody w wino podczas wesela w kanie.

Otwórzmy teraz przed Panem nasze serca, aby przemienił je swoją mocą.

KONCERT KOLĘD 2019

RODZINNE KOLĘDOWANIE W ŁĘŻKOWICACH

13.01.2019

W niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia, nasz parafialny kościół w Łężkowicach zamienił się na chwilę w Betlejem, bo mieliśmy żywą szopkę z Maryją, Józefem, Dzieciątkiem, aniołami, pastuszkami, góralem i zwierzątkami.  I w tej wspaniałej scenerii usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zagrane i wyśpiewane przez dziewczęta ze Służby Maryjnej, uczniów szkół muzycznych, Organistę Kamila i Księdza Proboszcza.

Montaż słowno - muzyczny towarzyszący wspólnemu kolędowaniu był okazją do przybliżenia historii tych bardziej znanych pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek.

Cieszymy się bardzo, że licznie zebrani nasi parafianie i przybyli goście, a zwłaszcza rodzice z małymi dziećmi włączyli się we wspólne śpiewanie i uwielbienie dla Maleńkiego Jezusa. Mamy taką nadzieję, że to wspaniałe wydarzenie na stałe wpisze się w przeżywanie Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie parafialnej.

(FOTO w galerii)

KOLĘDA 2019

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

13–19.01.2019

wizyta-duszpasterska

NIEDZIELA - 13 stycznia

14:00  ŁĘŻKOWICE - Błonie (od rodziny Łach nr 42 do rodzi-ny Wójcik nr 46)

PONIEDZIAŁEK - 14 stycznia

14:30  ŁĘŻKOWICE (od rodziny Budyś nr 30 do rodziny Babraj nr 108)

WTOREK - 15 stycznia

14:30  ŁĘŻKOWICE - Kolonia i k/dworu (od rodziny Słodkich nr 5 do rodziny Marek nr 17)

ŚRODA - 16 stycznia

14:30  ŁĘŻKOWICE (0d rodziny Dziedzic nr 119 do rodziny Świętek nr 35)

CZWARTEK - 17 stycznia

14:30  ŁĘŻKOWICE - Błonie (od rodziny Ćwik nr 33 do rodziny Drozdów nr 118)

SOBOTA - 9 stycznia

9:00   KOLĘDA na życzenie (zgłoszenia w zakrystii)

RODZINNE KOLĘDOWANIE 2019

"KOLĘDUJMY MAŁEMU"

13.01.2019

Wspólne kolędowanie z Dziewczęcą Służbą Maryjną i Panem Organistą Kamilem przy żywej szopce w kościele w Łężkowicach dziś 13 stycznia (niedziela) o godz. 15:00

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

całe rodziny z dziećmi i wszystkich chętnych!

Po kolędowaniu opłatek dla DSM w salce za kościołem.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2019

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

„Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. /Łk 3,15-16.21-22/

873914 3fut chrzestPanski 83Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, choć w naszej tradycji polskiej klimat świąteczno-kolędowy przedłużamy do 2 lutego, czyli Święta Matki Bożej Gromnicznej.

Odchodzimy dziś od Betlejem , szopki i przybywamy nad Jordan. Tam nas prowadzi dzisiejsza ewangelia. Wsłuchując się w jej słowa, przyglądamy się Jezusowi, który z pokorą przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela.

To wydarzenie przypomina nam także nasz chrzest, który włączył nas w Kościół i w zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Podziękujmy dziś Bogu za ten sakrament. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba. Módlmy się także, abyśmy potrafili stawać się umiłowanymi dziećmi Boga.