Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

O PARAFII

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

P.W. NAJŚWIĘTSZEGOS SERCA PANA JEZUSA

W ŁĘŻKOWICACH

Kościół został zbudowany w latach 1919-21 w stylu neogotyckim, staraniem Ks. Władysława Lalika, według projektu Jana Sas-Zubrzyckiego. Parafia erygowana 10 maja 1925 r. przez Biskupa Leona Wałęgę.

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

OD WRZEŚNIA DO CZERWCA

KOŚCIÓŁ W ŁĘŻKOWICACH:

• W niedziele i święta:  7:00, 9:00, 11:00, 16:00
  • Dni powszednie: 18:00. / 17:00 czas zimowy/
  • Poniedziałek, Środa, Piątek:

KAPLICA W TARGOWISKU:

• Niedzielna Msza święta: w sobotę o godz. 18:00 (17:00 czas zimowy)
  • grudzień, styczeń, luty o godz. 16:00

W LIPCU I SIERPNIU:

• W niedziele i święta: 7:00, 10:00, 18:00
  • Dni powszednie: Poniedziałek, Środa, Piątek - godz. 18:00
  • Wtorek, Czwartek - godz. 6:30

SAKRAMENTY

CHRZEST ŚWIĘTY

• Udzielany jest w czasie Mszy świętej w drugą niedzielę miesiąca, oraz w drugi dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy

• Dziecko do chrztu należy zgłosić w kancelarii parafialnej dwa tygodnie przed chrztem przedstawiając dokumenty:- wyciąg aktu urodzenia dziecka,- akt ślubu kościelnego rodziców,- zaświadczenie dotyczące życia religijnego chrzestnych.

SPOWIEDŹ:

• Codziennie przed Mszą świętą.

MAŁŻEŃSTWO:

• Narzeczeni zgłaszają się w kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowanym ślubem z następującymi dokumentami:

ü  świadectwo chrztu i bierzmowania

ü  dowody osobiste,

ü  zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim i spotkaniach w katolickiej poradni rodzinnej,

ü  świadectwo z religii,

ü  zaświadczenie z USC.