O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

OGŁOSZENIA: 22 - 29 MAJA 2022

6 Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada wspomnienie:

• we wtorek - NMP Wspomożycielki Wiernych,

• w czwartek - św. Filipa Nereusza, prezbitera.

2. Od poniedziałku do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Pomodlimy się o dobre tegoroczne plony i zachowanie od suszy oraz innych klęsk żywiołowych. W środę bezpośrednio po Mszy świętej udamy się w procesji do krzyża w Łężkowicach śpiewając po drodze Litanię oraz pieśni maryjne.

3. We wtorek i w czwartek odbędzie się próba uroczystości pierwszokomunijnej po Mszy świętej wieczornej i majówce około 18:45, na którą zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami.

4. W czwartek obchodzimy Dzień Matki, dlatego pamiętajmy o naszych kochanych mamach składając im życzenia i zapraszając do wspólnej modlitwy, zwłaszcza podczas wieczornej Eucharystii i majówki.

5. W piątek rozpoczynany Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Pierwszą Komunię świętą dzieci z klas trzecich w czasie Mszy świętej o godz. 11:00. Bardzo prosimy, aby w nawie głównej kościoła zostawić miejsce dla rodzin i bliskich dzieci komunijnych. Wszystkie te dzieci oraz ich rodziców polecamy waszym modlitwom.

7. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią oraz ich rodzin będzie w sobotę o 10:00. Pomocą w spowiedzi posłuży nam dodatkowo kapłan z Bochni.

8. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele po Mszy świętej o 16:00.

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła i otoczenia wokół, bardzo prosimy rodziców i bliskich dzieci komunijnych.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.

11. W minionym tygodniu rozpoczęły się pilne prace na plebanii przy wymianie starego pieca gazowego, który po wielu latach funkcjonowania uległ całkowitemu zużyciu, dlatego składkę z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na pokrycie kosztów wykonywanych prac.

12. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, w którym warto zapoznać się z historią beatyfikowanej dziś założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi. Jest też Mały Gość dla dzieci, a w nim specjalny dodatek poświęcony czterem patronom 2022 roku: Wandzie Rutkiewicz, Marii Konopnickiej, Ignacemu Łukasiewiczowi z Gorlic i Józefowi Wybickiemu.

13. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj przypomina, iż tylko do końca czerwca br. należy składać obowiązkowe deklaracje dotyczące źródeł ciepła i spalania paliw. Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, a niedopełnienie tego obowiązku będzie liczyło się z nałożeniem kary finansowej. Deklaracje można złożyć w formie papierowej w UG lub w formie elektronicznej. Szczegółowe informacje można uzyskać w UG w Kłaju.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Golarz z Targowiska. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

15. Wszystkim Parafianom życzymy wszelkich łask Bożych i dobrego świętowania!