Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

OGŁOSZENIA: 8 - 15 GRUDNIA 2019

2 Niedziela Adwentu

Niepokalane Poczęcie NMP

8 grudnia 2019 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można złożyć do puszki datek na ten cel.

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia wypada wspomnienie:

• w piątek - św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

• w sobotę - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach codziennie o 17:00, a w sobotę o 7:00.

4. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. Na Mszy świętej poświęcimy medaliki Niepokalanego Serca NMP. Nie będzie w środę Mszy rano o 6:30!

5. W piątek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, w związku z tym pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

6. Uczniów klas VIII wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na 17:00 na roraty w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. Z okazji zbliżających się Świąt chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 14 grudnia od godz. 8:30, ponieważ w ostatnim tygodniu nie będzie to możliwe z racji spowiedzi w parafiach dekanatu. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii oraz o przyjazd po księży samochodami z Książnic i Targowiska.

8. W następną niedzielę na swoją Mszę świętą o 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Po Mszy indywidualne błogosławieństwo dzieci.

9. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w następną niedzielę po Mszy świętej o 16:00.

10. Członkowie parafialnej Caritas od dzisiaj rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przygotowując się do świątecznego wsparcia najbiedniejszych rodzin w przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność do koszów.

11. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, a wszelkie ofiary złożone przy tej okazji (minimum 5 zł) przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.

12. W ostatnim tygodniu zakończyły się prace przy ostatnich dwóch alejkach cmentarnych. Na prośby ze strony Parafian został wykonany szeroki 3-metrowy chodnik ułatwiający przejście do ostatnich rzędów grobów oraz dla konduktu pogrzebowego. W dalszych planach ma to być połączenie z nową częścią cmentarza. Koszt tych prac to 17.500 zł. Dzięki ostatniej składce inwestycyjnej 4.070 zł. oraz ofiarom indywidualnym pozostało nam do spłaty 35.280 za wszystkie wykonane w tym roku prace. Czekamy na nowe drzwi do kaplicy cmentarnej oraz na gablotę ogłoszeń, która zostanie zamontowana przed wejściem na cmentarz. Ponieważ są już zapytania odnośnie przedłużenia alejki w kierunku ogrodzenia od strony Targowiska, obiecujemy przyjrzeć się tej sprawie w późniejszym czasie, gdyż zaraz po zimie mamy plany na kolejną bardzo kosztowną inwestycję przed naszym kościołem. Nie chcemy na razie zdradzać szczegółów, gdyż wszystko uzależnione jest od pewnego dofinansowania z zewnątrz, bo sami nie jesteśmy wstanie finansowo tego udźwignąć.

13. Ks. Proboszcz we współpracy z Biurem Pielgrzymkowym ITER planuje zorganizować pielgrzymkę parafialną na Bałkany do miejsca objawień w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie w dn. 7 - 13 września 2020 r. W programie również zwiedzanie Mostaru, Marii Bistricy, Splitu, Makarskiej Riviery i Dubrovnika w Chorwacji oraz sanktuarium Mariazell w Austrii. Koszt wynosi 200 euro + 880 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i u ks. Proboszcza. Zapisy na wyjazd tylko do końca tego roku!

14.Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę po roratach na 7:45 prosimy ostatnich Parafian z Książnic: Kaczmarczyk 178, Słabosz 107, Włodarczyk 106, Piekło 174, Gać 194, Ryba 221, Gać 176, Paruch 210.

15. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary w kopertach na cmentarz z Targowiska nr 232, nr 294, nr 306, z Książnic nr 199, z Łężkowic nr 1 oraz dwie ofiary anonimowe. Dziękujemy również za ofiarę na ogrzewanie z Łężkowic nr 1. Rodzice chorej Klaudii Mistarz z Wierzbanowej przekazują serdeczne podziękowanie za wsparcie podczas kwesty w zeszłą niedzielę na kwotę 2.438,38.

16. Na koniec zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Zostało nam jeszcze 10 kalendarzy rolników za które do końca listopada musieliśmy zapłacić po 22 zł. Ponieważ nie ma możliwości zwrotu dlatego zapraszamy do nabycia za promocyjne 10 zł.

17. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia!