Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

OGŁOSZENIA: 29 MARCA - 5 KWIETNIA 2020

5 Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020 r.

1. W tym tygodniu Msze święte w naszym kościele według zwyczajnego porządku. W związku ze zmianą czasu Msze wieczorne będą o godz. 18:00. Przypominamy, że we Mszach świętych aż do odwołania może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje Mszy świętej i zgłosiły księżom udział w tej Mszy w kościele. Nie będzie w sobotę Mszy świętej w kaplicy w Targowisku.

2. Nie będzie w tym tygodniu Dróg Krzyżowych i Gorzkich Żali.

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Nie będzie wcześniej modlitwy różańcowej.

4. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej spowiedzi. Prosimy wszystkich, zwłaszcza młodzież i dzieci praktykujących 9 pierwszych piątków o przyjęcie Komunii duchowej i uspokajamy, że w tej nadzwyczajnej sytuacji nie będzie przerwania praktyki pierwszych piątków.

5. W przyszłą Niedzielę Palmową poświęcimy palmy na każdej Mszy, natomiast nie będzie procesji z palmami i tradycyjnego konkursu palm. Zmianę tajemnic przełożymy na maj.

6. Odwołujemy sobotnie sprzątanie naszego kościoła.

7. Wszystkich zapisanych na parafialną wycieczkę do Wiednia pod koniec kwietnia br. informujemy, że z wiadomych przyczyn ten wyjazd w tym terminie nie jest możliwy. Po negocjacjach Biura Podróży z hotelem w Wiedniu udało się przełożyć planowany wyjazd na późniejszy termin, by nie utracić wpłaconej już zaliczki. Proponowany nowy termin to 10 - 11 października 2020 r. Szczegóły dotyczące wyjazdu i kolejnych zaliczek przekażemy w późniejszym terminie.

8. Dziękujemy za specjalne ofiary na inwestycje i parking kościelny z Targowiska nr 351, nr 391 i dwie ofiary anonimowe oraz z Książnic nr 35 i jedną anonimową.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Julia Cefal z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

1o. Dziś przed błogosławieństwem odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. Na cały trudny tydzień, który przed nami życzymy wszystkim Parafianom zdrowia i opieki Bożej Opatrzności! Szczęść Boże!