Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

OGŁOSZENIA: 09 - 16 GRUDNIA 2018

2 Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można złożyć do puszki datek na ten cel.

2. W liturgii Kościoła wypada wspomnienie:

• w czwartek - św. Łucji, dziewicy i męczennicy;

• w piątek - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, w związku z tym pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

4. Uczniów klas VIII oraz III klas gimnazjalnych wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na 17:00 na roraty w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w piątek o godz. 18:00 w budynku plebanii. Serdecznie zapraszamy.

6. Z okazji zbliżających się Świąt chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 15 grudnia od godz. 8:30, ponieważ w ostatnim tygodniu nie będzie to możliwe z racji spowiedzi w parafiach dekanatu. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii oraz o przyjazd po księży samochodami z Książnic i Targowiska.

7. W następną niedzielę na swoją Mszę świętą o 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Po Mszy błogosławieństwo wszystkich dzieci.

8. Członkowie parafialnej Caritas od dzisiaj rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przygotowując się do świątecznego wsparcia najbiedniejszych rodzin w przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność do koszów.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się przy kościele kiermasz Bożonarodzeniowy ozdób świątecznych wykonanych przez dziewczęta z DSM oraz ich rodziców. Za uzbierane środki dziewczęta chcą doposażyć odnowioną salkę w budynku gospodarczym.

10. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, a wszelkie ofiary złożone przy tej okazji (minimum 5 zł) przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.

11. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę po roratach na 7:45 zapraszamy kolejnych Parafian z Łężkowic: Prochwicz 123, Banach 86, Świętek 83, Studzińska 58, Łodziński 78, Nowak 40, Mętel 34, Matura 3, Rusin 1, Bernaś 1/2.

12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za indywidualną ofiarę na kościół od rodziny z Łężkowic. Na koniec zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Są już grudniowe Promyczki dla dzieci z kalendarzem adwentowym oraz bombką do zrobienia na choinkę.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Jania. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…