Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

OGŁOSZENIA: 20 - 27 WRZEŚNIA 2020

20 września 2020 r.

1. Dziś po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

• w środę - św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W środę Msza święta z nowenną Nieustającą o godz. 18:00.

4. Dzieci z klas IV wraz z rodzicami zapraszamy na próbę liturgii przed Pierwszą Komunią świętą w czwartek na 18:30.

5. Uczniów klas VIII z naszej parafii, a uczących się poza naszą parafią, zwłaszcza w SP w Grodkowicach ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie w piątek w salce po Mszy wieczornej.

6. W najbliższy piątek 25 września w Biadolinach k/Tarnowa odbędzie się doroczna Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jeuzusa, w czasie której grupa 21 osób z naszej parafii zostanie oficjalnie przyjęta przez Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego do tegoż bractwa, by szerzyć kult Serca Jezusowego w swoim codziennym życiu. Będzie to również inauguracja tej grupy w naszej parafii. Wyjazd busem do Biadolin będzie w piątek o godz. 16:00 z parkingu za kościołem.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas IV ze Szkół z Targowiska i Książnic w czasie Mszy świętej o godz. 11:00. Bardzo prosimy, aby miejsca w kościele przeznaczyć dla rodzin dzieci komunijnych. Spowiedź święta dla tych dzieci, ich rodziców i bliskich będzie w sobotę o godz. 10:00.

8. Spotkanie organizacyjne przed planowanym w październiku parafialnym wyjazdem do Wiednia będzie w najbliższą środę o 19:00 w salce za kościołem.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła w Bochni zaprasza na Jubileusz 25-lecia Oddziału w dn. 26 - 30 września br. W programie oprócz Eucharystii celebrowanej przez Ks. Bpa Andrzeja Jeża, wykład ks. prof. Dariusza Oko "Gender jako zagrożenie dla całego społeczeństwa" oraz projekcja filmu "Nieplanowane". Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń.

11. W tym tygodniu planujemy rozpoczęcie remontu kuchni w budynku plebanii oraz niewielkiego pomieszczenia obok kuchni, które chcemy zaadoptować na pokój gościnny.

12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę oraz za specjalną ofiarę na inwestycje parafialne z Książnic nr 162.Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na prace remontowe w kuchni na plebanii. Z góry Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższym tygodniu o przygotowanie kościoła oraz terenu wokół świątyni na uroczystość Pierwszej Komunii świętej proszeni są rodzice i najbliżsi dzieci komunijnych.

14. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego życząc przyjemnej lektury.

15. Na najbliższy tydzień naszych obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo!