Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 24 - 31 LIPCA 2022

17 Niedziela Zwykła

24 lipca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - Święto św. Jakuba Apostoła,

• we wtorek - św. Joachima i Annę - rodziców NMP,

• w piątek - św. Martę, Marię i Łazarza.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej różaniec. Zapraszamy!

 

3. Tarnowskie Biuro Pielgrzymkowe ITER organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w kwietniu 2023 r. Koszt 9-dniowego wyjazdu wynosi: 2100 PLN + 550 USD. Szczegółowy plan pielgrzymki jest w gablocie ogłoszeń. Zapisy do 11 września przyjmuje P. Michał Szostak (tel. 530509447). Minimalna ilość osób 30.

 

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za posprzątanie kościoła na niedzielę. Na sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Wójtowicz 76, Frankowski 92, Bielec 48, Gaj 2, Samek 69, Chmielewski 69A, Pobożniak 237, Więcek 197, Głogowski 172, Bułat 95.  

 

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zapłacenie rachunku za śmieci cmentarne. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 

6. Jest nowy nr Gościa Niedzielnego, w którym polecamy rozmowę o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to - mimo trudności - robić. W cyklu "diecezja na wakacje", warto przeczytać artykuł: Wielki spływ: Raba, poświęcony nieobliczalnej Rabie, a w nim wspomnienia naszej parafianki Anny Wójtowicz, która prezentuje najnowszą książkę poświęconą ks. Józefowi Motyce.

 

7. Dziś na zakończenie każdej Mszy świętej odmówimy modlitwę za kierowców, a po błogosławieństwie ogólnym będzie mieć miejsce błogosławieństwo pojazdów wokół kościoła. Z góry Bóg zapłać za każdą ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, a każdy kierowca otrzyma zapach samochodowy z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą na odwrocie.

 

8. Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom tego tygodnia, a zwłaszcza Ks. Krzysztofowi życzymy Błogosławieństwa Bożego, a kierowcom szczęśliwych i bezpiecznych podróży. Niech św. Krzysztof ma Was w swojej opiece!

Polecamy

Polecamy

Polecamy