Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 209

Wszystkich 219490

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O zniesienie tortur

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 03 - 10 LIPCA 2022

14 Niedziela Zwykła

3 lipca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 18:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa i piątek o godz. 18:00; wtorek i czwartek o godz. 6:30. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

                                           

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę,

• w piątek - św. Jana z Dukli, prezbitera.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy!

 

4. W pierwszy czwartek lipca podczas porannej Mszy świętej pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

5. Dziękujemy Paniom z Róży MB Nieustającej Pomocy z Targowiska za poprowadzenie różańca w czerwcu. O poprowadzenie modlitwy w lipcowe środy proszona jest Róża św. Aniołów Stróżów z Książnic (Zelator - Kazimiera Kowalska).

 

6. Przypominamy, że chrzest święty udzielany jest w naszym kościele w drugą niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 11:00, natomiast w lipcu i sierpniu o godz. 10:00. Tylko w wyjątkowych sytuacjach chrzcimy w innym czasie poza Mszą świętą. W przypadku chrztu dziecka spoza naszej parafii, bardzo prosimy o dostarczenie zgody na chrzest od proboszcza parafii, w której aktualnie mieszkają rodzice dziecka. Przypominamy też o konieczności dostarczenia kopii aktu chrztu z USC.

 

7. Od tej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na 2023 r. Przy tej okazji chcemy poinformować, że w porozumieniu z Radą Parafialną od następnych wakacji zmieniamy godzinę Mszy świętej niedzielnej popołudniowej z 18:00 na 16:00, czyli tak jak przez cały rok.

 

8. Tradycyjnie z parafii św. Pawła Ap. w Bochni 4 sierpnia wyruszy Grupa 3 Bocheńska w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę od poniedziałku 4 lipca w kancelarii parafii św. Pawła, a także na spotkaniu przedpielgrzymkowym w niedzielę 31 lipca o godz. 18:00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Karnia 243, Karnia 243A, Burda 331, Ślęczek 343, Kozub 436, Chwastek 63, Fortuna 64, Kłodowski 125, Skoczek 98, Chudecki 81.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w czerwcu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze - co robić, kiedy się pojawią.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Cecylia Lech z Łężkowic, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11:30. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

13. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy