Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 CZERWCA - 03 LIPCA 2022

Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

13 Niedziela Zwykła

26 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Sumy Odpustowej wyrażamy także wdzięczność Bogu za dar Kapłaństwa naszego Proboszcza Ks. Stanisława, który przeżywa 25-lecie swoich święceń.

 

2. W liturgii tego tygodnia przypada:

  • we wtorek - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,
  • w sobotę - Święto NMP Tuchowskiej, głównej patronki naszej diecezji.

3. W środę (29 czerwca) świętujemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o 7:00, 10:00 oraz 18:00. Zapraszamy do świątyni, aby uczcić wielkich Apostołów i filarów Kościoła. Składka w tym dniu jest przeznaczona do dyspozycji Ojca Świętego, jako Świętopietrze.

 

4. Codziennie do czwartku włącznie po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

 

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota lipca:

  • spowiedź święta będzie w czwartek przed Mszą św. o 6:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 17:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Wcześniej od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz dalsza część po Mszy świętej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,
  • odwiedziny chorych w piątek od 9.00. Prosimy o zgłoszenie wizyty  w  zakrystii lub kancelarii

6. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca.

 

7. Przed nami dwa wakacyjne miesiące. W związku z tym od poniedziałku tego tygodnia zmienia się porządek Mszy świętych w naszym kościele:

  • poniedziałek, środa i piątek Msze święte o godz. 18:00;
  • wtorek i czwartek o godz. 6:30.

 

 8. Informujemy również, że w lipcu i sierpniu Msze święte niedzielne w naszym kościele parafialnym będą o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 18:00. Natomiast w kaplicy w Targowisku Msza święta z formularzem niedzielnym w sobotę o godz. 18:00.

 

9. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy świętej, natomiast we wtorek i czwartek po Mszy świętej o 6:30.

 

10. Wielki Odpust Tuchowski rozpoczyna się w najbliższy piątek (1 lipca) i potrwa do niedzieli (10 lipca). Szczegóły na plakatach.

 

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Targowiska za przygotowanie kościoła na Odpust parafialny. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Korbut 338, Zięba 195, Fortuna 351, Skoczek 461, Bryl 323, Korbut 182, Piwowar 370, Kaczmarek 417, Migdał 435.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie wymiany pieca w budynku plebanii. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 478. Zachęcamy do nabycia nowego nr G. Niedzielnego. Jest jeszcze specjalny Gość EXTRA poświęcony w całości cudom Eucharystycznym.

 

13. Na koniec dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i przeżyć dzisiejszą Uroczystość Odpustową. Dziękujemy ks. Januszowi Drożdżowi za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Dziękujemy Pani Teresie Pipczyńskiej za wykonaną dekorację w kościele, Panu Organiście, LSO, DSM, Strażakom z pocztem sztandarowym, Paniom niosącym feretrony, dzieciom komunijnym oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus Wszystkim wynagrodzi!

 

14. W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Jolantę Gut z Krakowa.Natomiast pogrzeb śp. Danuty Barbary Korbut będzie w piątek 1 lipca o godz. 12:00. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…

 

15. W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej lub przynajmniej cząstkowy ofiarując go przede wszystkim za siebie, jako darowanie kar doczesnych za nasze grzechy. Dlatego teraz dopełnimy wymaganych warunków:

  • Ojcze nasz…
  • Wierzę w Boga…
  • W intencjach papieża Franciszka: Chwała Ojcu…

Polecamy

Polecamy

Polecamy