Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 30

Wszystkich 180613

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 CZERWCA 2022

12 Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • we wtorek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  • w czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

2. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy świętej o 18:00. W czwartek zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. Dla dzieci, które przyjdą z rodzicami będzie słodka niespodzianka.

 

3. W piątek w nasze Święto patronalne od godz. 17:00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym do Serca Pana Jezusa. Adorację poprowadzi Honorowa Straż Serca Jezusowego. Bezpośrednio po adoracji wieczorna Msza święta. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W piątek nie będzie Mszy świętej rano o 6:30!

 

4. W najbliższy piątek przypada zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte dziękczynne odprawimy według następującego porządku: o godz. 8:00 w kaplicy w Targowisku dla uczniów ze SP z Targowiska i godz. 9:00 w kościele dla uczniów z Książnic i Łężkowic. Rodziców i nauczycieli prosimy, aby byli obecni w kościele ze swoimi dziećmi. Możliwość spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

5. W związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę nasza wspólnota w Łężkowicach będzie przeżywać Odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 - Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła oraz po południu o 16:00. Miło nam poinformować, że w czasie Sumy nasz Ks. Proboszcz Stanisław będzie przeżywać Jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do uczczenia Serca Jezusowego w naszej świątyni i wyrażenia wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa naszego Proboszcza. Strażaków prosimy ze sztandarami. Panów prosimy do baldachimu. Panie i DSM prosimy o zabranie feretronów, a dzieci zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatków.

 

6. Ostatnie już spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego będzie w środę po Mszy wieczornej na plebanii. Prosimy o obecność tych Parafian, którzy przez ponad 3 lata trwania Synodu poruszali różne kwestie dotyczące funkcjonowania Kościoła diecezjalnego.

 

7. Wyrażamy ogromną wdzięczność tym Parafianom, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i dziękujemy za liczną obecność w tym roku na procesji. Szczególne słowa podziękowań kierujemy pod adresem Pana Sołtysa i Rady Sołeckiej z Książnic za podjęcie trudu zorganizowania po latach procesji w tej części parafii. W tym roku również Pan Bóg nam pobłogosławił przepiękną słoneczną pogodą.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzinom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:15 bardzo prosimy tym razem rodziny z Targowiska: Seweryn 517, Sajdak 245, Piwowar 188, Gądek 408, Łyszkowicz 468, Nawrocki 324, Czajka 247, Kasprzyk 228, Kuczaj 411, Wiśniowski 387.

 

9. W ostatnim czasie wymieniono piec gazowy na plebanii i kolejną część instalacji w piwnicy, która nie nadawała się do dalszej eksploatacji. Założono nową umywalkę i sanitaria. Koszt pieca wraz z częściami i robocizną wyniósł 24.510 zł. W najbliższym czasie planujemy wymienić również okna w piwnicy. Czekamy także na wykonanie granitowych schodów do plebanii wraz z balustradą.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, natomiast ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie prac na plebanii. Bóg zapłać także za anonimową ofiarę na wywóz śmieci.

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W GN warto przeczytać artykuł o adoracji Najświętszego Sakramentu, a dla rodziców bardzo wartościowa lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i Internetu. Jest wakacyjny nr Małego G. dla dzieci, a w nim wyjątkowa książeczka na wakacje "Szlakiem Wisły", czyli wędruj i zapisuj, co ciekawego zobaczyłeś i zbieraj pieczątki!

 

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Daniela Pilch z Książnic; śp. Danuta Barbara Korbut z Targowiska iśp. Karolina Jankowicz z Targowiska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…

 

13. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Niech Bóg Wszystkim błogosławi!

Polecamy

Polecamy

Polecamy