Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 26

Wszystkich 180609

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 12 - 19 CZERWCA 2022

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś nasza parafia przeżywa Jubileusz 50-lecia kapłaństwa Ks. Kanonika Adama Sztaby, który podczas uroczystej Sumy o godz. 11:00 wraz z innymi kolegami Kapłanami wyrazi wdzięczność Bogu i ludziom za 50 lat posługi duszpasterskiej w naszej diecezji. Osobę Ks. Adama oraz Wszystkich Kapłanów Jubilatów zawierzamy Sercu Pana Jezusa modląc się o zdrowie i siły na dalsze lata ich życia i trwania w Chrystusowym kapłaństwie.

 

2. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało będzie w czwartek. Msze święte w naszym kościele zostaną odprawione o 7:00, oraz po południu o 16:00. Uroczysta Msza święta, poprzedzająca procesję eucharystyczną rozpocznie się o godz. 10:00 na stadionie Raby w Książnicach. Po zakończeniu Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy umieszczonych na płycie boiska. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we wspólnej procesji: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiatki oraz dzwoniące dzwonkami. Natomiast Panie i dziewczynki z DSM prosimy o zabranie feretronów. Strażaków z OSP z terenu parafii prosimy o obecność ze sztandarami oraz o zabezpieczenie przejścia do stadionu i porządek przy parkowaniu samochodów. Samochody prosimy parkować przed budynkiem szkoły i po drugiej stronie wzdłuż bocznej drogi oraz na wyznaczonych miejscach przed i za stadionem. Mieszkańców Książnic prosimy, aby w tym dniu dotarli pieszo do stadionu zostawiając parkingi dla Parafian z Targowiska i Łężkowic. Pamiętajmy, że sam udział w procesji nie czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa we Mszy świętej. Prosimy też o przyozdobienie mieszkań symbolami eucharystycznymi lub religijnymi. Ofiary zbierane na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na hospicja.

 

3. Procesje Eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 11:00. Na procesje zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz dzieci sypiące kwiatki. W związku z oktawą Msza święta w sobotę w kaplicy w Targowisku będzie o godz. 16:00! Nie będzie Mszy w sobotę rano o 6:30 w naszym kościele!

 

4. Przypominamy o nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy wieczornej przed Najświętszym Sakramentem.

 

5. Spowiedź z okazji Bożego Ciała będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Zachęcamy do skorzystania!

 

6. Egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VII odbędzie się jutro, w poniedziałek w naszym kościele w następującym porządku:

 

- godz. 14.30 - kl. VII ze SP w Ksiąznicach i uczniowie uczący się  poza naszą parafią;

- godz. 15.30 - kl. VII b ze SP w Targowisku;

- godz. 16.30 - kl. VII a ze SP w Targowisku

 

Obecność wszystkich uczniów i przynajmniej jednego z rodziców lub prawnych opiekunów na egzaminie obowiązkowa!

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za przygotowanie świątyni na niedzielę. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę prosimy w sobotę na 7:00 ostatnie już Rodziny z Łężkowic: Słodki 5, Jankowicz 57, Żelazny 132, Prochwicz 123, Banach 86, Świętek 83, Studzińska 58, Łodziński 78, Nowak 40, Mętel 34, Matura 3, Bernaś 1/2.

                                                                          

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki. Dziś również po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa i Promyczków dla dzieci. Jest również GOŚĆ EXTRA poświęcony cudom eucharystycznym, czy nam są potrzebne? A jeśli tak - to dlaczego? Cena 12 zł.

 

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy