Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 99

Wszystkich 273219

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 6 - 13 MAJA 2018

6 Niedziela Wielkanocna

6 maja 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej około godz. 18:30. W kaplicy w Targowisku o godz. 18:00. Zachęcamy, aby znaleźć czas i oddać cześć Matce Bożej.

 

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Wszystkich Solenizantów polecamy opiece tego wielkiego patrona.

 

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Pomodlimy się, by nikomu z nas nie zabrakło codziennego chleba.

 

4. W środę na Mszę świętą i nabożeństwo majowe zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej wraz z rodzicami. Po nabożeństwie będzie próba liturgii.

 

5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

 

6. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 19:00 w budynku plebanii.

 

7. Uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Książnicach odbędzie się w sobotę 12 maja w budynku szkoły. Początek uroczystości o godz. 13:00.

 

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Lipiński 512, Solarz 169, Czesak 386, Naruszewicz 87, Babraj 158, Nowak 120, Gruszecki 62A, Gruszecki 347, Pawełek 41, Pawełek 475.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę przekazane do Kurii na cele diecezjalne. Bóg zapłać również za ofiary na służbę kościelną złożone w kwietniu. Nowa lista ofiarodawców jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Są już majowe numery Promyczków dla dzieci.

 

11. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy