Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 98

Wszystkich 273218

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 30 KWIETNIA - 6 MAJA 2018

5 Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18:30. W kaplicy w Targowisku o 18:00. Zachęcamy również do śpiewania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Dzieci, które będą przychodziły na majówkę do kościoła otrzymają specjalne laurki dla Matki i będą każdego dnia zbierać obrazki do wklejenia.

 

2. We wtorek 1 maja przypada w liturgii wspomnienie św. Józefa Robotnika. Msza święta tylko wieczorem o 18:00. W tym dniu sąsiednia Parafia w Kłaju będzie obchodzić uroczystość 100-lecia istnienia i z tej okazji o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego.

 

3. Uroczystość MB Królowej Polski będziemy obchodzić w czwartek 3 maja. Jest to również święto państwowe. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 7:00; 10:00 oraz po południu o 16:00. Dodatkowo w kaplicy w Targowisku Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 9:00, a potem dalsza część uroczystości przed Pomnikiem Niepodległości i w Wiejskim Domu Kultury.

 

4. W piątek 4 maja w liturgii wspominamy św. Floriana - patrona strażaków. Wszystkich Druhów z OSP w Łężkowicach, Książnicach i Targowisku polecamy opiece ich patrona. Już teraz dziękujemy wszystkim strażakom za ich trud i poświęcenie podczas akcji ratowniczych oraz za ich posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

 

5. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • Spowiedź będzie w piątek od 17:00;
  • Msza święta wotywna o Sercu Pana Jezusa w piątek o 6:30 i 18:00, pomodlimy się w tym dniu za misje i zbierzemy ofiary na ten cel;
  • Młodzież z klasy II i III gimnazjum oraz z klas VII zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na nabożeństwo w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej będzie jeszcze spotkanie dla klas III gimnazjum.
  • Odwiedziny chorych z posługą w piątek: ks. Proboszcz od 8:00 w Książnicach, ks. Krzysztof od 15:00 w Targowisku;
  • Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi w sobotę o godz. 18:00. Nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 6. Od maja tego roku chcemy wprowadzić w naszej parafii modlitwę różańcową raz w tygodniu w środę 20 minut przed Mszą świętą wieczorną połączoną z nowenną. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe. Każda Róża będzie mieć wyznaczony jeden miesiąc w roku. Na tablicy ogłoszeń pojawi się rozpiska, która Róża poprowadzi różaniec w danym miesiącu. W maju rozpocznie Róża św. Anny z Targowiska.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Szostak 147, Burkowski 114A, Stokłosa 132, Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216.

 

8. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na cele inwestycyjne w parafii. Ofiary z przyszłej niedzieli będą na cele diecezjalne. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W najnowszym Gościu polecamy artykuł o nowej polskiej błogosławionej - Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, beatyfikowanej wczoraj w Krakowie.

 

9. Ogłoszenie społeczne: Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie informuje, że przyjmuje zgłoszenia do projektu "Małopolski Tele-Anioł" adresowanego do osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych, dzięki któremu mogą oni otrzymać wsparcie w codziennych czynnościach. Szczegóły w Gminnym Ośrodku w Gdowie.

 

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Korbut z Targowiska. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…

 

11. Wszystkim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy