Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 19

Wszystkich 267947

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 13 - 20 MAJA 2018

7 Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia

13 maja 2018 r.

                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Nabożeństwa majowe wraz z nowenną do Ducha Świętego są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy świętej około godz. 18:30. W kaplicy w Targowisku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:                                                                            

  • w poniedziałek Święto Św. Macieja, Apostoła;
  • we środę Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski oraz naszego biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża;
  • w piątek wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera; w tym dniu Msza święta tylko wieczorem o 18:00;
  • Wszystkim solenizantom tego tygodnia, w tym również Pani Kościelnej składamy najlepsze życzenia opieki świętych patronów i zapraszamy na Mszę świętą ku ich czci.

3. Dzieci z klas trzecich z rodzicami prosimy na próbę liturgii we wtorek po Mszy świętej i nabożeństwie majowym.

 

4. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej parafii w następny wtorek 22 maja o godz. 15:30 w kościele parafialnym w Cikowicach. Triduum przed przyjęciem bierzmowania rozpocznie się w najbliższą sobotę o godz. 18:00. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa! Prosimy także o przyjście przynajmniej jednego rodzica. W niedzielę w ramach triduum zapraszamy gimnazjalistów na Mszę świętą o godz. 9:00. Spowiedź dla kandydatów oraz rodziców i świadków będzie w następny poniedziałek od godz. 17:00.

 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele Okres Wielkanocny. Przypominamy, że kończy się również Okres Komunii wielkanocnej do której zobowiązany jest każdy katolik pod grzechem ciężkim.

 

6. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom w Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych parafian z Targowiska: Sowiński 88, Nazaruk 241, Przesławska 176, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 13, Słodki 327, Stryszowska 414, Życzyński 385, Chudecki 431, Skupień 331.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

8. Dziś po Mszach świętych dopołudniowych można będzie wesprzeć leczenie chorego na ciężką chorobę nóg Mikołaja z Leszczyny. Rodzice z góry dziękują za pomoc.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Emilia Trzaskalska z Łężkowic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

10. Na cały najbliższy tydzień niech nas umocni Boże błogosławieństwo.

Polecamy

Polecamy

Polecamy