Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 26

Wszystkich 180609

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 27 MARCA - 3 KWIETNIA 2022

4 Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W związku ze zmianą czasu od jutra Msze święte wieczorne w naszym kościele będą o godz. 18:00.

 

2. W środę Msza święta z nowenną o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek o 17:30 w intencji małżeństw naszej parafii oraz dla dzieci w sobotę o 9:00. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota kwietnia:

 • üspowiedź święta będzie w czwartek od 17:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 17:00,

  üw piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Drogi Krzyżowej oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

  ümłodzież klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy w pierwszy piątek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą o 18:00. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty,

  üodwiedziny chorych w Książnicach i Łężkowicach w piątek od 8:30, a w Targowisku w sobotę od 10:00. Prosimy o zgłoszenie wizyty w zakrystii lub kancelarii,

  üw sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

5. Chorych i starszych Parafian planujemy również odwiedzić z posługą sakramentalną na Święta tuż przed Niedzielą Palmową. Szczegóły i zapisy od przyszłej niedzieli.

 

6. Parafialny Zespół Synodalny zapraszamy w środę na Mszę świętą wieczorną, a po niej krótka adoracja i dalsza część spotkania na plebanii.

 

7. Droga Krzyżowa dla młodzieży i nie tylko, w kościele św. Pawła w Bochni w piątek o 19:15. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

8. Róże Różańcowe zapraszamy na zmianę tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy o 7:00.

 

9. W związku z wycofaniem się kilku osób w ostatnim tygodniu z wyjazdu do Medjugorie po raz kolejny zachęcamy Parafian i nie tylko do udziału w Pielgrzymce na Bałkany w dn. 25.04-1.05.2022 (wyjazd w poniedziałek nad ranem, a powrót w nocy z soboty na niedzielę). Wszelkich informacji udziela ks. Proboszcz.

 

10. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę Parafianom z Książnic. W najbliższą sobotę na 7:00 prosimy kolejne rodziny: Chmielek 134, Białota 89, Białota 32, Smaga 97, Polak 122, Seweryn 101, Leśniak 49, Jajkowicz 157, Paruch 42.

 

11. Bóg zapłać za ofiary dziś na tacę na cele inwestycyjne oraz za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 49. W przyszłą niedzielę w czasie Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiary na kwiaty oraz wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

12. Zachęcamy do nabycia nowego nr Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy artykuły o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest jeszcze Gość EKSTRA poświęcony w całości św. Ojcu Pio oraz kilka sztuk Kalendarzy Rolników za promocyjne 10 zł.

 

13. Ogłoszenia społeczne:

 • Sołtys wsi Książnice informuje, że nakazy podatkowe będą dostarczane na przełomie maja i czerwca,
 • Wójt Gminy Kłaj zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, z którymi od wielu lat współpracuje Gmina oraz Towarzystwo Sportowe Wolni Kłaj w dziedzinie sportu i turystyki. W związku z tym Wójt prosi o składanie najbardziej potrzebnych rzeczy w sali widowiskowej Urzędu Gminy do 31 marca br. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Władysławę Lech z Krakowa. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

15. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dużo sił duchowych na kolejny tydzień Wielkiego Postu.

Polecamy

Polecamy

Polecamy