Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 26

Wszystkich 180609

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 20 - 27 MARCA 2022

3 Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z Nowenną o godz. 17:00, a wcześniej modlitwa różańcowa.

 

2. Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00. W najbliższy piątek dodatkowa Droga Krzyżowa dla młodzieży o 19:00. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież klas VII i VIII w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15.

 

3. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W związku z tym chcemy podjąć w naszej parafii Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Dlatego dziś można odebrać w zakrystii deklarację do wypełnienia, którą przynosimy w piątek i podczas Mszy świętej o 17:00 złożymy specjalne przyrzeczenia.

 

4. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego KEP w najbliższy piątek o godz. 17:00, zanim rozpoczniemy Mszę świętą, w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem i wszystkimi świątyniami w Polsce, odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

5. Panie z Parafialnego Oddziału Caritas zapraszamy we wtorek na Mszę świętą, a potem na spotkanie w budynku plebanii. Chcemy w tym dniu z darów złożonych w przedsionku kościoła przygotować specjalne paczki dla Ukrainy. Przy tej okazji bardzo dziękujemy tym Parafianom, którzy hojnie odpowiedzieli na apel Caritas i przygotowali gotowe paczki oraz złożyli wskazane produkty przy wejściu do kościoła.

 

6. Caritas Parafialna rozprowadza baranki wielkanocne z przeznaczeniem ofiar dla potrzebujących.

 

7. Po raz kolejny informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Medjugorie. W programie oprócz dłuższego pobytu w miejscu objawień, jest także zwiedzanie Splitu, Mostaru, Sarajewa i w drodze powrotnej pobyt w austriackim sanktuarium w Mariazell. Szczegółowy program jest w gablocie ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Pilch 44, Białas 121, Dokupil 121, Paszkot 99, Mardyła 114, Kowalski 180, Długosz 127, Klima 214, Stachnik 21, Górka 160.

 

9. Bóg zapłać za ofiary dziś na tacę, które przeznaczymy na wywóz śmieci cmentarnych oraz za specjalne ofiary: 5 tys. zł. na potrzeby parafii i 1 tys. zł. na Caritas parafialną od Ks. Kanonika Adama Sztaby.

 

10. Zapraszamy do nabycia nowego nr Gościa N. oraz Małego Gościa dla dzieci na kwiecień, w którym znajdziemy obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła.

 

11. Ogłoszenie społeczne: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie prowadzi nabór do terytorialnej służby wojskowej w nowo tworzonych batalionach lekkiej piechoty na terenie województwa małopolskiego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

12. Naszym Parafianom i Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na każdy dzień!

Polecamy

Polecamy

Polecamy