Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 30

Wszystkich 180613

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 03 - 10 KWIETNIA 2022

5 Niedziela Wielkiego Postu

3 kwietnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Przed Mszą świętą modlitwa różańcowa.

 

2. W czwartek pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o 17:30 i w sobotę dla dzieci o 9:00. Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15.

 

4. W piątek będziemy gościć w naszej parafii Państwo Ewelinę i Krzysztofa Przypków spod Ropczyc, którzy po Mszy świętej wieczornej opowiedzą historię swojej sześcioletniej córeczki, która w dwa miesiące przeszła od życia do śmierci i z powrotem, i o tym, jak zmieniła tym świat.

 

5. Uczniów klas VIII zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą o 17:30 w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica każdego kandydata.

 

6. Chorych z posługą sakramentalną na święta odwiedzimy w najbliższym tygodniu według następującego porządku: Ks. Proboszcz w Książnicach i Łężkowicach w piątek od godz. 8:30, Ks. Krzysztof w Targowisku w sobotę od godz. 10:00. Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

 

7. W przyszłą Niedzielę Palmową podczas Mszy świętych będzie poświęcenie palm. Na Mszę świętą o 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci z osobiście wykonanymi palmami, które wezmą udział w konkursie. Liturgię rozpoczniemy 5 minut wcześniej na zewnątrz kościoła i wejdziemy procesyjnie z palmami do środka.

 

8. Spowiedź z okazji Świąt w naszej parafii planujemy zorganizować w Wielki Wtorek. Szczegóły podamy za tydzień. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszą wieczorną.

 

9. Przedświąteczne spotkanie lektorów i ministrantów będzie jutro w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Obecność obowiązkowa!

 

10. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00. Prosimy wszystkich o obecność, bo chcemy omówić pilne sprawy, które czekają naszą parafię w najbliższym czasie.

 

11. W najbliższą sobotę po Drodze Krzyżowej dla dzieci oraz w niedzielę przed każdą Mszą świętą, dziewczęta z DSM będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy wielkanocne. Zachęcamy do nabycia, a wszelkie pozyskane środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby grup młodzieżowych działających przy naszej parafii.

 

12. Dziękujemy Panom z Róży św. Józefa z Łężkowic za poprowadzenie modlitwy różańcowej w marcu. W kwietniu o poprowadzenie modlitwy w środę o 17:30 proszona jest Róża św. Heleny z Łężkowic.

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę o 7:00 bardzo prosimy dwie ostatnie grupy Parafian z Książnic, aby przygotować kościół i jego otoczenie na Święta: Cieślik 112, Mętel 99, Wasilewska 98, Zagól 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170, Rembiś 185, Górecki 208, Kaczmarczyk 178, Słabosz 107, Słabosz 253, Włodarczyk 106, Piekło 174, Gać 194, Ryba 221, Gać 176, Paruch 210.

 

14. Dziękujemy za ofiary dziś na tacę, wysyłane na cele diecezjalne oraz za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 294. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną za miesiąc marzec (złożyło 31 rodzin). W przyszłą niedzielę składka na utrzymanie WSD w Tarnowie, jako jałmużna postna. W ostatnim tygodniu wypłaciliśmy dotychczasowe prace wykonane na chórze w kościele przy nagłośnieniu i monitoringu na kwotę: 9.450 zł.

 

15. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant`Angelo we Włoszech.

 

16. Na cały tydzień, który przed nami, życzymy wszystkim Parafianom opieki Bożej Opatrzności!

Polecamy

Polecamy

Polecamy