Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 25

Wszystkich 180608

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za rodziny

Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 13 - 20 MARCA 2022

2 Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji wojny. W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, najlepiej wszystkie, które znajdują się na liście umieszczonej w gablocie ogłoszeń i zakrystii. Produkty żywnościowe powinny posiadać długi termin ważności. Do paczki nie wkładamy używanych ubrań. Wszystkie produkty muszą zmieścić się w jednym kartonie, którego ciężar nie powinien przekroczyć 17 kg. Gdyby jakieś rodziny z naszej parafii chciały przygotować gotową paczkę, bardzo prosimy o zgłoszenie się do księży w zakrystii w celu odebrania listy koniecznych produktów, które powinny znaleźć się w tej paczce. Ponadto można będzie składać pojedyncze produkty w przedsionku kościoła, a następnie nasz Parafialny Zespół Caritas przygotuje gotowe paczki. Wszystkie przygotowane paczki należy złożyć najpóźniej do niedzieli (20 marca) na plebanii.

 

1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bardzo dziękujemy za wsparcie misjonarzy i misjonarek.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o godz. 9:00, natomiast Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o 15:15.

 

4. W piątek po wieczornej Mszy świętej, czyli w Wigilię Uroczystości św. Józefa, zapraszamy, zwłaszcza mężczyzn do wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która będzie prowadziła do Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej. Trud jaki podejmą panowie, chcą ofiarować w intencji naszej parafii, z okazji Roku Jubileuszowego.

 

5. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza święta z uroczystości tylko rano o 6:30, a po niej krótkie nabożeństwo ku czci św. Józefa, na które zapraszamy szczególnie mężczyzn i ojców.

 

6. Od dzisiaj Panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich w diecezji i parafii. W tym roku ofiara wynosi minimum 7 zł.

 

7. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających na Pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i na Bałkany będzie w najbliższy wtorek (15 marca) w kościele bezpośrednio po Mszy wieczornej o 17:30. Przyjadą do nas przedstawiciele Biura Pielgrzymkowego ITER i podadzą szczegółowe informacje dotyczące planowanej pielgrzymki. Gdyby jeszcze były osoby chętne na wyjazd, to bardzo prosimy o pilne przybycie na to spotkanie.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę o 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Migdał 15, Lech 167, Mętel 12, Smaga 131, Lonka 109, Wiej 150, Drożdżak 115, Więcław 17, Woś 8, Konieczny 105, Rusek 71.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę, które przeznaczymy na zapłacenie ostatniego rachunku za ogrzewanie kościoła. Dziękujemy również za ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 145. Na koniec zapraszamy do nabycia nowego nr Gościa N. Jest też specjalny Gość EXTRA w całości poświęcony św. Pio w cenie 10 zł.

 

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisław Strojek z Książnic iśp. Maria Słodka z Targowiska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

11. Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim naszym Parafianom obficie błogosławi!

Polecamy

Polecamy

Polecamy