Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 2

Wszystkich 233024

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 22 - 29 KWIETNIA 2018

4 Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu wczorajszym w Tarnowie miała miejsce uroczysta inauguracja V Synodu w dziejach Diecezji Tarnowskiej. To wydarzenie obwieściło bicie dzwonów o godz. 10:00 we wszystkich kościołach naszej diecezji. Synod ma trwać 3 lata. Oprócz uroczystych sesji prace synodalne będą odbywać się co miesiąc w każdej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Synodalnemu za udział we wczorajszej uroczystości w Tarnowie i za zaangażowanie w dzieło V Synodu diecezjalnego.

 

2. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

3. Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, natomiast w środę Święto Św. Marka, Ewangelisty. Wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy opiece tych wielkich patronów.

 

4. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 

5. Wyjazd autokaru na pielgrzymkę do Tuchowa, Krynicy, Muszyny i Starego Sącza w sobotę o godz. 7:30 z parkingu przy kościele.

 

6. Ponieważ w ostatnim tygodniu tuż przed wieczorną Mszą świętą przy głównej bramie na plac kościelny spadł potężny suchy konar, dlatego zwracamy się z wielką prośbą do Parafian, aby w czasie liturgii zwłaszcza niedzielnej nie stać pod drzewami. Poczyniliśmy pewne kroki, by w najbliższym czasie przy użyciu specjalistycznego sprzętu przyciąć suche konary zwłaszcza z przodu i od strony cmentarza. Dlatego raz jeszcze apelujemy, by przy wietrznej pogodzie korzystać zwłaszcza z parkingu za kościołem.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Sądel 225, Chabas 235, Stabrawa 4, Czubak 3, Kopeć 51, Zabdyr 458, Berski 314, Włodarczyk 242, Haik 89, Tarczoń 60.

 

8. Składamy podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na utrzymanie WSD w Tarnowie. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest adhortacja apostolska papieża Franciszka "Gaudete et exsultate" - o świętości w świecie współczesnym. Jest już nowy majowy nr Małego GN dla dzieci.

 

9. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy błogosławionej niedzieli.

Polecamy

Polecamy

Polecamy