Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 0

Wszystkich 189117

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 16 - 23 STYCZNIA 2022

2 Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

•w poniedziałek - św. Antoniego, opata,

•w środę - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa,

•w piątek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

 

2. Od wtorku rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W piątek obchodzimy Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. W czasie wieczornych liturgii będziemy o nich pamiętać i polecać ich w modlitwie.

 

5. Przez najbliższe dwa tygodnie Msze święte w dni powszednie będą tylko wieczorem o godz. 17:00!

 

6. W czwartek zakończyliśmy celebrację 11 Mszy świętych kolędowych dla poszczególnych rejonów naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom, którzy z potrzeby serca wzięli w nich udział reprezentując poszczególne domy i rodziny. Zdajemy sobie też sprawę z faktu, że w wielu domach są tylko osoby starsze, które nie mogły z wiadomych względów dotrzeć do kościoła. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę oraz wszelkie przejawy życzliwości, których było bardzo wiele. Dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby parafii, na służbę kościelną oraz dla LSO. Część z tych ofiar przeznaczymy na remont WSD w Tarnowie, na Fundusz dla księży emerytów oraz na ogrzewanie plebanii. Ofiary z przeznaczeniem dla ministrantów i lektorów zostaną rozdysponowane w porozumieniu z rodzicami po feriach zimowych.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Książnic: Skóra 202, Wnęk 202/2, Piętak 142, Pilch 245, Janik 27, Substelny 28, Wiśniowski 30, Ponisz 235, Ponisz 187, Węgrzyn 161, Strojny 33.  

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 92, nr 504, nr 528, nr 548, z Książnic nr 187, nr 252. Ofiary z następnej niedzieli przeznaczymy na ubezpieczenie kościoła parafialnego, kaplicy w Targowisku, starej plebanii i budynków gospodarczych w ramach Funduszu Wydzielonego oraz od odpowiedzialności cywilnej.

 

9. Polecamy nowy numer GN, a w nim kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio (Księga Rodzaju i Wyjścia). Są też styczniowe Promyczki dla dzieci. W małym Promyczku dodatek: Promyczkowe klocki.

 

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności. śp. Halina Maciejasz z Targowiska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

11. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych, a Drogim Parafianom, szczególnie Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy