Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 8

Wszystkich 184824

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 09 - 16 STYCZNIA 2022

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, ale w naszych domach i świątyniach podtrzymajmy piękną polską tradycję kolędowania do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

 

2. Serdecznie dziękujemy Parafianom z Książnic i dwóch rejonów z Targowiska za liczną obecność na Mszach świętych kolędowych w ostatnim tygodniu. Dla nas jako duszpasterzy jest to niezwykle budujące świadectwo. W najbliższym tygodniu na takie Msze święte ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zapraszamy kolejne rodziny z Targowiska:

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Zadworze i Centrum - w poniedziałek (10 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Strona Południowa oraz Centralna i Wąska - we wtorek (11 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Ostra oraz Podrabie i k/boiska- w środę (12 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Zatoki i strona Północna- w czwartek (13 stycznia) o godz. 17:00.

 

3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII zapraszamy w piątek na spotkanie formacyjne do kościoła na godz. 17:00. Prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców każdego kandydata.

 

4. Za tydzień w niedzielę Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. W tym dniu będziemy gościć u nas zespół CZEREMSZYNA z Ukrainy, który podczas każdej Mszy świętej wykona kolędy i pastorałki. Po Mszach można będzie nabyć płyty, z których dochód przeznaczony zostanie na miejscowy dom dziecka.

 

5. Dziękujemy Róży św. Faustyny z Książnic za poprowadzenie różańca w grudniu. O poprowadzenie modlitwy w styczniu w środy o 16:30 prosimy Różę św. Kingi z Łężkowic.

 

6. W najbliższym tygodniu chcemy zaprosić poszczególne grupy parafialne na spotkania opłatkowe na plebanii według następującego porządku:

Zelatorów Róż Różańcowych i członków Honorowej Straży Serca Jezusowego - w piątek po Mszy świętej wieczornej,

Panie z Caritas i Parafialny Zespół Synodalny - w sobotę o 17:30,

Radę Parafialną - w niedzielę po Mszy świętej o 16:00.

 

7. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Książnic: Pilch 37, Chwastek 153, Mróz 206, Dudziak 165, Gać 70, Chmielek 223, Bochus 232, Kawalec 133, Wolak 93, Malarz 129.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na wypłacenie rachunku za śmieci cmentarne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Książnic nr 21, nr 122, nr 234, z Łężkowic nr 105.

 

9. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom i nie tylko, za ofiary złożone za posługę Pani Kościelnej i Pana Organisty w roku 2021. Łącznie było to 330 rodzin (o 6 rodzin mniej niż w 2020 r.). Lista ofiarodawców z grudnia jest wywieszona w gablocie ogłoszeń. W roku 2022 pozostajemy nadal przy tej samej formie i wysokości ofiar na służbę kościelną, jak w latach ubiegłych.

 

10. Ogłoszenie społeczne: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce Dział Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych. Osoby i rodziny zainteresowane zastępczym rodzicielstwem proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

 

11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym przeczytamy między innymi o tym, czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem i dlaczego po latach przyjął chrzest. Do Gościa dołączone jest kartonowe pudełko na 12 płyt Biblii Audio, a za tydzień kolejna płyta.

 

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i świętowania!

Polecamy

Polecamy

Polecamy