Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 02 - 09 STYCZNIA 2022

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00.

 

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. W kaplicy w Targowisku o 14:00. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Zespół Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

 

3. Z powodów pandemicznych nie odbędzie się w tym roku tradycyjny orszak Trzech Króli w Targowisku.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek stycznia:

 

  • spowiedź święta będzie w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:00 do Mszy wieczornej oraz dalsza część po Mszy dla Straży Honorowej Serca Jezusowego,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne,
  • odwiedziny chorych w Targowisku w sobotę od . 9.00, natomiast w Ksiąznicach i Łężkowicach w piątek  od 9.00.  W związku z ciągle panującymi obostrzeniami, bardzo prosimy o zgłaszaniec chorych, którzy życzą sobie posługi w danym miesiącu. 

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00.

 

6. Dziękujemy Parafianom z Łężkowic i Książnic za liczny udział w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu. W najbliższym tygodniu na Msze święte kolędowe ze specjalnym błogosławieństwem rodzin chcemy zaprosić kolejnych Parafian według następującego porządku:

W intencji mieszkańców KSIĄŻNIC: Centrum, k/ochronki oraz w stronę kościoła- w poniedziałek (3 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Od kościoła, Kolonia, Nowohucka i domy k/Grodkowic- we wtorek (4 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Ul. Szkolna w całości oraz domy k/kawiarni do IHR- w środę (5 stycznia) o godz. 17:00.

Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody, którą poświęcimy, a po powrocie do domów ojciec rodziny lub ktoś z dorosłych pokropi mieszkanie po krótkiej modlitwie odmówionej wspólnie z domownikami przed krzyżem lub obrazem.

 

7. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 zapraszamy kolejnych Parafian z Książnic: Murzyn 197, Styczeń 218, Substelny 225, Migdał 207, Pustuła 62, Augustyn 200, Lisowski 69, Dąbrowska 164, Dąbrowski 238, Piwowar 67.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele diecezjalne oraz złożone w Nowy Rok na cele wyznaczone przez biskupa ordynariusza. Dziękujemy również za ofiary na Fundusz Obrony Życia z Pasterki: 1.100 zł.; za ofiary złożone na różne projekty misyjne do puszek w drugi dzień Świąt w kwocie: 3.840 zł. oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 30A, nr 294 i z Książnic nr 253.Dziękujemy Pani Kindze oraz grupom kolędników misyjnych z DSM za animację misyjną w kościele zamiast tradycyjnej kolędy w domach.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Pipczyński z Targowiska,śp. Zofia Pieniek z Niepołomiciśp. Maria Włodarczyk z Targowiska,której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13:30. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

10. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego świętowania!

Polecamy

Polecamy

Polecamy