Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 GRUDNIA 2021 - 2 STYCZNIA 2022

Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w Święto Św. Rodziny z Nazaretu Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00.

 

2. Jutro w liturgii Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na zakończenie Mszy świętych pobłogosławimy wino, które przyniesiemy ze sobą.

 

3. We wtorek Święto Świętych Młodzianków - męczenników. W tym dniu pomodlimy się za dzieci nienarodzone, których życie jest zagrożone.

 

4. W piątek w ostatni dzień roku kalendarzowego 2021 zapraszamy naszych Parafian do dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, które w mijającym roku stało się naszym udziałem. Msze święte z okolicznościowym kazaniem będą sprawowane o godz. 9:00 i 16:00, a po nich nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

 

5. W sobotę w pierwszy dzień roku 2022 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. W kaplicy w Targowisku Msza święta o godz. 17:00. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Ofiary zebrane w Nowy Rok na tacę są wysyłane na cele wyznaczone przez biskupa diecezjalnego.

 

6. W przyszłą niedzielę (2 stycznia) Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. Po Mszy porannej zmiana tajemnic różańca.

 

7. W związku z tym, że nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach, chcemy w najbliższych tygodniach zaprosić rodziny naszej parafii na wspólną Eucharystię w intencji domowników z danego rejonu naszych miejscowości. W najbliższym tygodniu planujemy następujące Msze święte:

W intencji mieszkańców Łężkowic: Lewa strona od kościoła (od rodziny Mętel do rodziny Białobrzeskich) - w poniedziałek (27 grudnia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców Łężkowic: Prawa strona od kościoła (od rodziny Marek do rodziny Świętek) - we wtorek (28 grudnia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców Książnic: Zarabie lewa i prawa strona oraz od Raby lewa i prawa strona do krzyżówki na Łężkowice - w środę (29 grudnia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców Książnic: Od Pierzchowa do krzyżówki na Łężkowice oraz Ukraina) - w czwartek (30 grudnia) o godz. 17:00.

Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody, którą poświęcimy, a po powrocie do domów ojciec rodziny lub ktoś z dorosłych pokropi mieszkanie po krótkiej modlitwie odmówionej wspólnie z domownikami.

 

8. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie naszej świątyni na Święta. W piątek na 7:00 zapraszamy kolejne rodziny: Wiej 56, Migdał 56, Filipek 124, Cefal 111, Nosek 108, Pilch 128, Lisowski 66, Dudziak 51, Smaga 183, Grzesik 184, Klejdysz 193.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

 

10. Zachęcamy do nabycia podwójnego świątecznego nr G. Niedzielnego, do którego dołączona jest płyta Biblii Audio zawierająca Nowy Testament cz.1 (Ewangelia według czterech ewangelistów). Cena świątecznego Gościa z płytą wynosi 10 zł. W kolejnym numerze dołączone zostanie pudełko na całą kolekcję Biblii i przez cały następny rok raz w miesiącu będzie dodawana kolejna płyta.

 

11. Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu Parafii do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Pani Kościelnej, kilku Rodzinom z Książnic i Łężkowic oraz młodzieży i lektorom za ustawienie choinek i wystrój kościoła. Dziękujemy P. Andrzejowi Świętkowi z Łężkowic za przekazanie wszystkich drzewek do kościoła i na plebanię oraz P. Andrzejowi Marzec za przekazanie choinek do naszej kaplicy w Targowisku. Dziękujemy P. Kamilowi i P. Kazimierzowi, Panom Szafarzom i LSO. Słowa uznania pragniemy wyrazić Członkiniom naszej parafialnej Caritas, które rozprowadzały świece wigilijne oraz przygotowały paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących Parafian. Dziękujemy pewnej hurtowni i wszystkim Parafianom za złożone dary zarówno w przedsionku kościoła, jak i w sklepach na terenie Targowiska. Dziękujemy również za ofiary złożone przy opłatkach na kwotę 4.811 zł. w całości na ogrzewanie kościoła. Wszystkim, którzy pomogli nam w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia oraz złożyli życzenia świąteczne, składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Dzieciątko Boże Wszystkim błogosławi!

 

12. Zanim przyjmiemy błogosławieństwo, kolędnicy misyjni przedstawią krótką scenkę, a potem z kolędą udadzą się do przedsionka kościoła, gdzie będzie można wesprzeć projekty misyjne w krajach afrykańskich, w Ameryce Południowej i Kazachstanie. Bóg wam zapłać za każdy dar serca!

 

13. Na zakończenie liturgii życzymy Wszystkim dobrego ostatniego tygodnia tego roku. Niech nad każdym z nas czuwa Boża Opatrzność!

Polecamy

Polecamy

Polecamy