Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 20 - 26 GRUDNIA 2021

4 Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W czwartek zakończymy tegoroczne roraty o godz. 17:00. Po Mszy odbędzie się losowanie głównych nagród dla dzieci uczestniczących w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa.

 

2. We wtorek w naszej parafii będzie można skorzystać z sakramentu pokuty na czas Świąt Bożego Narodzenia. Przed południem spowiedź będzie od 9:00 do 12:00 z półgodzinną przerwą o 10:00 oraz po południu od 14:30 do Mszy o 17:00 z przerwą o 15:30. W konfesjonałach będzie czterech księży z naszego dekanatu. Bardzo prosimy o zachowanie dystansu w oczekiwaniu na spowiedź i dezynfekcję folii ochronnej na kratkach konfesjonału.

 

 

3. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta z Nowenną do Dzieciątka Jezus będzie tylko rano o 6:30. Przed Mszą świętą będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych, którzy wrócili z zagranicy i pragną po Bożemu przeżyć Święta. Zachęcamy do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej zgodnie z tradycją w religijnej atmosferze i niech nikt w ten wyjątkowy wieczór nie poczuje się samotny.

 

 

4. Świętowanie Bożego Narodzenia w naszym kościele rozpoczniemy Pasterką o 24:00, na którą serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Ofiary na tacę z Pasterki przekażemy na Fundusz Obrony Życia.

 

5. W sobotę w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00.

 

6. W przyszłą niedzielę, w drugi dzień Świąt wypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. W tym roku opuszcza się wyjątkowo liturgiczne Święto św. Szczepana - męczennika. Uroczysta Suma niedzielna o godz. 11:00 zostanie odprawiona w intencji Jubilatów obchodzących w kończącym się roku 50-lecie i 25-lecie małżeństwa. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić takich Jubilatów, by mogli otrzymać okolicznościowy dyplom, a obecni wtedy na Mszy Jubilaci będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie bez wychodzenia na środek kościoła. Prosimy też Jubilatów, aby zajmowali pierwsze ławki w głównej nawie kościoła.

 

7. Informujemy wszystkich Parafian, że zgodnie z wytycznymi Biskupa Tarnowskiego, w tym roku nie będzie u nas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej od domu do domu. Wzorem ubiegłego roku będziemy celebrować Msze święte dla poszczególnych rejonów parafii modląc się o Boże błogosławieństwo w rodzinach. Jako duszpasterze nie chcemy nikogo narażać na bolesne skutki wciąż nieodpuszczającej pandemii. Rozpiskę Mszy świętych kolędowych podamy w Święta w ogłoszeniach oraz na stronie internetowej.

 

8. W tym roku, jak słyszeliśmy w Komunikacie Biskupa Tarnowskiego, nie będzie również kolędy misyjnej. W zamian za to w niedzielę (26 grudnia) po każdej Mszy świętej kolędnicy misyjni z naszej parafii przedstawią krótką scenkę i zaśpiewają kolędę. Natomiast przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć specjalną ofiarę na projekty misyjne realizowane przez naszych misjonarzy. Z góry Bóg zapłać za każde wsparcie.

 

9. Dziś w naszym kościele na Mszy o 11:00 tylko jeden chłopiec dołącza do grona ministrantów. Gratulujemy mu odwagi i życzymy gorliwości w służbie Bożej.

 

10. Opłatki na stół wigilijny wraz z modlitwą i fragmentem Ewangelii czytanym podczas wieczerzy są do nabycia w zakrystii.

 

11. W środę po Mszy wieczornej będzie montowanie szopki, ustawianie i ubieranie choinek. Tradycyjnie prosimy kilku chętnych Panów oraz młodzież i lektorów o pomoc w przystrojeniu kościoła na święta.

 

12. Dziękujemy Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła na święta prosimy w czwartek po roratach kolejne rodziny: Chmielek 92, Kumor 90, Musiał 233, Wojdyła 237, Bytnar 190, Puścizna 110, Bytnar 19, Golec 143, Migdał 248.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wydatki związane ze Świętami. Ofiary z pierwszego dnia świątecznego przeznaczymy na cele inwestycyjne, natomiast z przyszłej niedzieli na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie.

 

14. Dziś dotarło do nas światełko betlejemskie, które możemy zabrać do naszych domów na stół wigilijny.

 

15. Przypominamy, że dziś po każdej Mszy odbywa się kiermasz pierniczków i ciasteczek świątecznych wykonanych przez dziewczęta z DSM, z którego dochód przeznaczony będzie na doposażenie salki młodzieżowej.

 

16. Zapraszamy do nabycia nowego numeru GN, w którym znajdziemy płytę CD z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Podwójny nr świąteczny będzie dopiero na Święta w cenie 10 zł. Jest już styczniowy nr Małego GN dla dzieci, a w nim kod dostępu do "Nowych kolęd" Arki Noego.

 

17. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne ubieranie choinki dzisiaj (19 grudnia) od godz. 18:00 obok Urzędu Gminy. Będzie również ciepły posiłek i herbata, a dzieci odwiedzi św. Mikołaj ze słodyczami.

 

18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Bieda z Targowiska i śp. Teresa Ślęczek z Książnic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

19. Wszystkim Parafianom i uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i obfitości błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

Polecamy

Polecamy

Polecamy