Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 13 - 19 GRUDNIA 2021

3 Niedziela Adwentu

                                                                  12 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela "Gaudete" - "Radujcie się" rozpoczyna trzeci tydzień Adwentu. W związku z tym, że Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, informujemy, że w naszej parafii planujemy dzień spowiedzi przedświątecznej w następny wtorek (21 grudnia). Jednak ze względu na obostrzenia i ciągle dużą liczbę zachorowań na Covid19, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, żeby w dniu spowiedzi parafialnej nie tłoczyć się w kościele.  

 

2. Dziś rozpoczynają się w Kościele kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

 

3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież na kolejny tydzień rorat "Droga do Betlejem" codziennie o 17:00, a w sobotę o 7:00.

 

4. Od czwartku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą połączymy z Mszą świętą roratnią.

 

5. Chorych i seniorów chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną na Święta w najbliższą sobotę: Ks. Krzysztof w Targowisku od godz. 9:00, a Ks. Proboszcz w Książnicach i Łężkowicach od godz. 14:00. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii tych chorych i starszych, którzy wyraźnie życzą sobie takiej wizyty w domu z zachowaniem całkowitej ostrożności.

 

6. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kiermasz zdobionych pierniczków i ciasteczek świątecznych wykonanych przez rodziców i dziewczęta z DSM. Cały dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na doposażenie salki parafialnej.

 

7. Przypominamy, że w okresie świątecznym chrzest święty w naszym kościele będzie udzielany 26

grudnia (drugi dzień Świąt) oraz 9 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) w czasie Mszy świętej o godz. 11:00.

 

8. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, które są wyrazem łączności duszpasterzy z Parafianami i Wszystkimi, którzy zasiadając do stołu będą składać sobie życzenia. Z góry Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary na ogrzewanie kościoła.

 

9.Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę po roratach na 7:45 zapraszamy tym razem Parafian z Książnic: Serafin 82, Lech 168, Gajdzicki 135, Bieniek 234, Serafin 252, Lech 35, Pagacz 35a, Pagacz 246, Woźnica 54.

 

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na bieżące wydatki parafialne, w tym rachunki za gaz i prąd z ostatnich miesięcy oraz za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 493.Zachęcamy do nabycia nowego nr GN.

 

11. Ogłoszenie społeczne: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko wraz z uczniami SP w Targowisku zapraszają na kiermasz bożonarodzeniowy w niedzielę (19 grudnia) pod WDK od godz. 14:00.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Grzegorz Chmielewski i śp. Helena Bielec z Targowiska. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

13. Na kolejny tydzień adwentowego oczekiwania i przygotowania na przyjście naszego Pana niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

Polecamy

Polecamy

Polecamy