Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 176283

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05 - 12 GRUDNIA 2021

2 Niedziela Adwentu

                                                                    5 grudnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy można złożyć do puszki datek na ten cel.

 

2. W środę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 10:00 oraz wieczorem o 17:00.

 

3. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę świętą o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. W tym dniu chcemy dzieciom poświęcić medaliki.

 

4. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach codziennie o 17:00, a w sobotę o 7:00. Dzieci przychodzące na roraty jeszcze jutro mogą otrzymać specjalne plansze na naklejki .  

 

5. Uczniów klas VIII zapraszamy w piątek na spotkanie formacyjne przed sakramentem bierzmowania na godz. 17:00. Prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica kandydata. Przy tej okazji zapraszamy młodych do udziału w roratach.

 

6. Ponieważ od kilku niedziel czytamy wypominki roczne zamówione w tym roku, dlatego, gdyby były jakieś nieścisłości przy imionach i nazwiskach zmarłych, prosimy o zgłaszanie tego zaraz po Mszy świętej. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, z których część przeznaczymy na ogrzewanie plebanii oraz na paczki i inne cele LSO i DSM.  

 

7. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność. Również w dwóch sklepach (w Delikatesy CENTRUM i u P. Mordarskiej) na terenie Targowiska będą wystawione specjalne pojemniki z logo Caritas, do których można składać produkty, którymi chcemy się podzielić.

 

8. W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy św. o godz. 17:00 pięć nowych dziewczynek poszerzy grono naszego parafialnego DSM-u. Nowym Maryjkom życzymy wytrwałości i wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej.

 

9. „Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Posługują tam Siostry Urszulanki, które obecnie pomagają 15 mamom i 45 dzieciom. Z koszyczka umieszczonego przy wyjściu z kościoła można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 19 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół”.

 

10. Od dziś w zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, a wszelkie ofiary złożone przy tej okazji (minimum 5 zł) przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła.

 

11.Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę po roratach na 7:45 prosimy ostatnie już rodziny z Targowiska: Włodarczyk 353, Szewczyk 344, Włodarczyk 117, Marzec 179, Gil 55, Kowal 57, Stachowicz 16, Sobas 15, Świegoda 18, Świętek 330, Solarz 43, Korbut 264.

 

12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za ofiarę na inwestycje: z Targowiska nr 353 i na ogrzewanie: z Targowiska nr 163. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w listopadzie (złożyło 19 rodzin). Lista ofiarodawców została umieszczona w gablocie ogłoszeń.

 

13. Na koniec zachęcamy do nabycia G. Niedzielnego oraz Promyczków dla dzieci.

 

14. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy dużo dobroci i życzliwości nie tylko jutro z okazji św. Mikołaja, ale przez całe 365 dni!

Polecamy

Polecamy

Polecamy