Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 14

Wszystkich 233079

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 28 LISTOPADA - 5 GRUDNIA 2021

1 Niedziela Adwentu

                                                              28 listopada 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 17:00, a w sobotę o 7:00 rano. Podczas rorat będziemy realizować program z GN "Droga do Betlejem" przybliżający miejsca w Ziemi Świętej związane z życiem i nauczaniem Pana Jezusa. Ponieważ większość dzieci w naszych szkołach przebywa obecnie na kwarantannie, to od jutra do następnego poniedziałku będzie można zabrać specjalne plansze na naklejki. Tradycyjnie na roraty przynosimy serduszka z dobrymi uczynkami, spośród których będą codziennie losowane nagrody. Prosimy nie zapomnieć o lampionach.

 

2. W liturgii tego tygodnia:

•we wtorek - Święto św. Andrzeja, Apostoła,

•w piątek - św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia:

• w piątek oddamy cześć Sercu Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne Kościoła;

•spowiedź: w czwartek od 16:00 oraz w piątek rano przed Mszą i po południu od 16:00;

•adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:00 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy szczególnie członków Straży Honorowej Serca Jezusowego;

•odwiedziny chorych w Targowisku w sobotę od 9:00, natomiast gdyby ktoś z Łężkowic i Książnic potrzebował posługi kapłańskiej, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii do piątku.

 

4. W związku z kwarantanną na terenie szkół naszej parafii, nie będzie w pierwszy piątek spotkania klas VII w ramach duchowego przygotowania do bierzmowania. Informujemy, że uczniowie klas VII oraz wszyscy inni nie utracą ciągłości odprawianych pierwszych piątków.

 

5. Od najbliższej soboty Msza święta w Targowisku będzie o godz. 16:00!

 

6. W przyszłą drugą niedzielę Adwentu wypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

 

7. Róże Różańcowe zapraszamy na zmianę tajemnic w następną niedzielę po Mszy o 7:00.

 

8. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za poprowadzenie różańca w listopadzie. O poprowadzenie modlitwy w grudniu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Faustyny z Książnic (Zelator - Maria Lech).

 

9. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11:00 przewidujemy spotkanie ze św. Mikołajem, na które serdecznie zapraszamy dziewczynki z DSM, lektorów, ministrantów oraz wszystkie dzieciaki. Rodziców prosimy wcześniej o kontakt z Panią Kościelną w zakrystii.

 

10. Od dzisiaj Panie z Caritas będą rozprowadzać świece wigilijne. Ofiara składana na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 7 zł. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

 

11. Od przyszłej niedzieli w przedsionku kościoła będzie można składać niepsującą się żywność i środki czystości, które Caritas parafialna przeznaczy na paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian.

 

12. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:45 zapraszamy kolejnych Parafian z Targowiska: Cempa 238, Chojnacki 405, Górka 575, Denisiuk 255, Migdał 265, Chudecki 412, Chwastek 112, Czubak 46, Zawadzki 346, Wątorek 326.    

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na wypłacenie prac wykonanych na chórze. Dziękujemy również za specjalne ofiary na potrzeby parafii w kopertach i wpłacone na konto parafialne w listopadzie: z Grodkowic nr 77.

 

14. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary (minimum 5 zł.) składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy ogrzewania kościoła i przy tej okazji bardzo prosimy o zamykanie drzwi.

 

15. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym znajdziemy kalendarz ścienny na 2022 r.

 

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Wiśniowska z Łężkowic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

17. Wszystkim Parafianom, a zwłaszcza Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy