Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 198

Wszystkich 219479

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O zniesienie tortur

Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 14 - 21 LISTOPADA 2021

33 Niedziela Zwykła

                                                              14 listopada 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - św. Elżbietę Węgierską, zak.

• w czwartek - bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męcz.,

• w sobotę - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

2. W środę zapraszamy na Mszę świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3.DSM oraz lektorzy i ministranci naszej parafii w najbliższą sobotę wyjeżdżają do Brzeska na film "Fatima", a potem spotkanie integracyjne w budynku kina. Wyjazd spod kościoła o 8:10, planowany powrót ok. godz. 15:00.

 

4. W parafii św. Pawła Ap. w Bochni w sobotę 20 listopada o godz. 19:00 zorganizowane zostanie kolejne spotkanie dla młodzieży naszej diecezji "Synaj". W tym roku ma ono charakter spotkań w okręgach młodzieży. W programie spotkania przewidziane jest zawiązanie wspólnoty, połączenie internetowe z katedrą tarnowską i Biskupem Ordynariuszem, adoracja, spowiedź święta, poczęstunek dla uczestników. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do włączenia się w to spotkanie. O godz. 18:00 spod kościoła będzie wyjeżdżał autokar, który zabierze uczniów klasy VIII wraz z opiekunami do Bochni. Osoby chętne na wyjazd autokarem prosimy, aby zgłaszały się w zakrystii do środy włącznie.

 

5. W następną niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy w Kościele rok liturgiczny. Jest to także patronalny dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim lektorom i ministrantom naszej parafii życzymy obfitości łask w służbie Bogu i Kościołowi.

 

6.Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę chcemy posprzątać teren wokół kościoła i usunąć resztę liści, dlatego na godz. 7:00 zapraszamy 20 rodzin z Targowiska: Mikołajczyk 419, Moryc 227, Leszkowicz 33, Leś 451, Konieczny 312, Jaworski 459, Korta 369, Zamęta 101, Korbut 110, Świętek 211, Bernard 214, Marcisz 134, Majewski 226, Wojas 200, Migdał 427, Wróbel, 72, Słodki 209, Lupa 71, Bojeś 546, Kępka 545. Przy tej okazji bardzo prosimy o zabranie dodatkowych narzędzi i wywiezienie liści.

 

7. Przypominamy zachętę Ks. Dziekana skierowaną do małżonków, zwłaszcza młodszych do włączenia się w kręgi Domowego Kościoła, które są wspaniałą formą budowania silnej więzi małżeńskiej opartej na wierze i wsparciu innych małżeństw. Chętnych małżonków zapraszamy na wstępne spotkanie w kościele św. Pawła Ap. w Bochni dziś 14 listopada o godz. 18:00. Gościem specjalnym spotkania będzie bp Artur Ważny.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za ofiary z okazji Jubileuszu kościoła: z Targowiska nr 35 i jedna ofiara anonimowa. Dziś po każdej Mszy świętej ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Potrzebie, natomiast na prośbę Biskupa Tarnowskiego w następną niedzielę odbędzie się również zbiórka do puszek dla parafii przygranicznych na wsparcie migrantów, którzy docierają do naszego kraju.

 

9. Zachęcamy do nabycia GN, życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

10. W związku z obchodzonym dziś w Kościele Dniem Ubogich, Panie z Caritas rozprowadzają "Chlebki miłosierdzia". Minimalna ofiara za sztukę wynosi 5 zł.

 

11. Ogłoszenie społeczne: W Ośrodku Zdrowia w Siedlcu w dn. 23 listopada odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegóły w gablocie i Ośrodku Zdrowia.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Solarz z Niepołomic, śp. Krystyna Kaczmarek z Targowiskaoraz Józefa Zamęta z Łężkowic, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14:00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

13. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy