Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 176283

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 07 - 14 LISTOPADA 2021

32 Niedziela Zwykła

                                                       7 listopada 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

•we wtorek - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie,

•w środę - św. Leona Wielkiego, papieża i dok. Kościoła,

•w czwartek - św. Marcina z Tours, bpa,

•w piątek - św. Jozafata, bpa i męczennika,

•w sobotę - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.

 

2. W środę Msza święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:00.

 

3. W czwartek przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego pamiętajmy w tym dniu o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy ponad 100 lat temu wywalczyli nam wolność. W związku z tą rocznicą zapraszamy na okolicznościową Mszę świętą w intencji Ojczyzny do kaplicy w Targowisku na godz. 16:00.

 

4. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, dlatego po Mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na "Kościół w potrzebie".

 

5. Przyszła niedziela to również Światowy Dzień Ubogich obchodzony po raz piąty w Kościele. Po Mszach świętych Panie z Caritas będą rozprowadzać przy kościele "chlebki miłosierdzia".

 

6. W listopadzie o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Bernadetty z Książnic (Zelator - Zofia Pilch).

 

7. Panie z parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej na plebanię.

 

8. Uczniów klas VIII zapraszamy w piątek do kościoła na 17:00 w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego rodzica każdego kandydata.

 

9. Wypominki listopadowe z różańcem za zmarłych będą dziś po południu o 15:30 oraz jutro w poniedziałek o 16:30, natomiast nowe wypominki roczne czytamy już od dzisiejszej niedzieli przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00.

 

10. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, czyli od 17:30. W sprawach pilnych np. udzielenia sakramentu namaszczenia lub pogrzebu można kontaktować się w innym czasie.

 

11. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę na godz. 7:00 prosimy następujące rodziny z Targowiska: Świętek 439, Sikora 450, Sułko 507, Chudecki 521, Chyrc 307, Kluza 354, Gądek 193, Jamrozowicz 328, Chudecki 336, Kampe 35, Fortuna i Fortuna.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Łężkowic nr 42, nr 50, nr 101 i na LSO nr 41 i 41a. Dziękujemy również za ofiary w puszkach na cmentarzu na WSD w Tarnowie w kwocie: 2.400 zł. Składamy też podziękowanie za ofiary na służbę kościelną w październiku (złożyło 19 rodzin). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

13. DSM i LSO naszej parafii składa serdeczne podziękowanie za zakup zniczy. Za zebrane pieniądze grupy chcą pojechać do kina na film "Fatima" oraz zakupić laptopa i projektor z ekranem do salki parafialnej.

 

14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz kalendarzy rolników i ściennych z papieżem Franciszkiem. Są też nowe listopadowe numery Promyczków Dobra dla dzieci, w których znajdziemy magnes "Dzielę się w niedzielę".

 

15. Ks. Dziekan z Bochni zachęca małżonków, zwłaszcza młodszych do włączenia się w kręgi Domowego Kościoła, które są wspaniałą formą budowania silnej więzi małżeńskiej opartej na wierze i wsparciu innych małżeństw. Chętnych małżonków zapraszamy na wstępne spotkanie w kościele św. Pawła Ap. w Bochni w niedzielę 14 listopada o godz. 18:00. Gościem specjalnym spotkania będzie bp Artur Ważny.

 

16. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko zaprasza na promocję książki "Ks. Józef Motyka w parafii Łężkowice", która odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00 w WDK w Targowisku.

 

17. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy