Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 7

Wszystkich 184823

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 31 PAŹDZIERNIKA - 7 LISTOPADA 2021

31 Niedziela Zwykła

31 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W związku ze zmianą czasu Msze święte wieczorne w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17:00. Msza święta sobotnia w Targowisku również o godz. 17:00. Nie zmieniają się godziny Mszy świętych niedzielnych.

 

2. Jutro (1 listopada) będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po południu będzie ostatnia Msza święta o godz. 14:00, po której wyruszy procesja z kościoła na cmentarz, w czasie której będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o 16:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza.

 

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu lektorzy i ministranci będą zbierać ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel.

 

4. We wtorek będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o 6:30 i wieczorem o 17:00. W kaplicy w Targowisku o 16:00.

 

5. W związku z tym, że cmentarze w tych dniach będą otwarte, jednak zachęcamy do roztropnego przemieszczania się po nich z troską o zdrowie własne i innych.

 

6. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w sobotę po porannej Mszy będziemy polecać zmarłych wypominanych odmawiając różaniec. Natomiast przez cały rok w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach rocznych przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00 odmawiając odpowiednio dziesiątek różańca i dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

7. Młodzież naszej parafii wraz z DSM dziś i jutro będzie rozprowadzać znicze przy cmentarzu. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem salki przyparafialnej.

 

8. W środę zapraszamy na Mszę świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00.

 

9. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w czwartek pomodlimy się w intencji powołań do służby Bożej z naszej parafii,

• w piątek wotywa o Najświętszym Sercu P. Jezusa o 6:30 i 17:00,

• okolicznościowa spowiedź: w czwartek od 16:00 oraz w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 16:00,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:00 oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy szczególnie członków Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy w pierwszy piątek na Mszę świętą wieczorną. Wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Młodzież naszej parafii z klas VII uczącą się w SP w Grodkowicach zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne do salki bezpośrednio po Mszy świętej,

• w sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o 6:30,

• odwiedziny chorych z posługą w Książnicach i Łężkowicach w piątek od 8:30, natomiast w Targowisku w sobotę od 9:00.

 

10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

 

11. Dziś kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy prowadzili różaniec, szczególnie DSM, lektorom, ministrantom, uczniom szkół podstawowych oraz Paniom z Róż Różańcowych, Caritas i Honorowej Straży Serca Jezusowego. Dzieci, które regularnie uczestniczyły w różańcu, dziś po ostatnim nabożeństwie zapraszamy do zakrystii z wypełnionymi planszami i tym dzieciom wręczymy specjalne nagrody.

 

12. Decyzją Biskupa Tarnowskiego Ks. Kanonik Stanisław Śliwa - nasz Proboszcz został zamianowany Wicedziekanem Dekanatu Bochnia - Zachód. Życzymy ks. Proboszczowi owocnej posługi w naszym dekanacie.

 

13. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W przyszłą sobotę na godz. 7:30 prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Golarz - Motak 341, Matura 232, Bazela 289, Bąk 473, Fortuna 339, Madeja 293, Gądek 302, Gądek 406, Stokłosa 446, Cabas 426.

 

14. Dziękujemy za ofiary na tacę inwestycyjną oraz za ofiarę na potrzeby parafii: z Łężkowic nr 101.

 

15. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W zakrystii są nadal do nabycia kalendarze rolników oraz kalendarze ścienne.

 

16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego przeżywania dni zadumy nad tajemnicą przemijania i dużo zdrowia na najbliższe dni i tygodnie!

Polecamy

Polecamy

Polecamy