Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 45

Wszystkich 176288

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 24 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

30 Niedziela Zwykła

JUBILEUSZ 100-LECIA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA W ŁĘŻKOWICACH

                                                          24 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś nasza Parafia w Łężkowicach przeżywa Uroczystość 100-lecia konsekracji kościoła parafialnego. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się duchowo poprzez tygodniowe MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzili Ojcowie Redemptoryści z Głogowa. Mszy świętej Jubileuszowej o godz. 11:00 przewodniczy abp Henryk Nowacki w asyście kapłanów z Dekanatu Bochnia - Zachód oraz kapłanów gości, a także posługujących kiedyś w naszej parafii, natomiast kazania przez cały dzień głosi O. Jerzy Krupa wieńcząc misyjne i jubileuszowe obchody.

 

2. W przyszłą niedzielę zakończymy Nabożeństwa Różańcowe, które do końca tygodnia będą o godz. 17:30, a w niedzielę o 16:30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy, szczególnie tych Parafian, którzy nie skorzystali jeszcze z tej pięknej i wciąż aktualnej na nasze czasy modlitwy.

 

3. W następny poniedziałek (1 listopada) będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych oraz tych, o które przez cały rok nikt się nie troszczy.

 

4. Wprawdzie jesteśmy po niedawnej spowiedzi misyjnej, niemniej zachęcamy tych, którzy nie skorzystali z sakramentu pokuty, aby uczynili to w najbliższym tygodniu, by poprzez odpusty nieść pomoc bliskim zmarłym.

 

5. Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Od 2 do 8 listopada pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy polecać zmarłych wypominanych odmawiając różaniec. Natomiast przez cały rok w niedzielę będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach rocznych przed Mszą świętą o 9:00 i 11:00 odmawiając odpowiednio dziesiątek różańca i dziesiątek Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

6. Młodzież wraz z Dziewczęcą Służbą Maryjną od jutra przez cały tydzień przed wieczorną Mszą świętą będzie tradycyjnie rozprowadzać znicze przy wejściu na cmentarz. Zachęcamy do nabycia, by wesprzeć wydatki związane z funkcjonowaniem naszych grup parafialnych i salki młodzieżowej.

 

7. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła i otoczenia na Uroczystości Jubileuszowe oraz na Wszystkich Świętych. Na przyszłą sobotę prosimy na godz. 7:00 kolejnych Parafian: Gądek 317, Słonina 115, Dubas 381, Czyrnek 155, Rzepka 306, Skimina 397, Wójcik 325, Krzeczowski 273, Stokłosa 359, Rudek 85.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele misyjne Kościoła za poprzednią Niedzielę Misyjną. Bóg zapłać również za ofiary do puszek z Dnia Papieskiego 815 zł. oraz za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska ofiara anonimowa.

 

9. Zachęcamy do nabycia nowego nr GN, w którym mamy artykuł o naszej parafii z okazji Jubileuszu 100-lecia kościoła oraz listopadowego Małego Gościa dla dzieci, w którym znajdziemy komiks o ks. Janie Macha, który w listopadzie w katedrze katowickiej zostanie ogłoszony błogosławionym.

 

10. Z okazji Jubileuszu 100-lecia Kościoła staraniem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Targowisko powstała publikacja: "Ksiądz Józef Motyka w parafii Łężkowice" opracowana przez Panią Annę Wójtowicz. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła można ją nabyć w cenie 20 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu!

 

11. Na koniec w imieniu Kapłanów posługujących w parafii, całej Rady Parafialnej i Wszystkich Organizatorów Jubileuszu 100-lecia poświęcenia naszego kościoła, chcę podziękować Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom za przygotowanie całych Uroczystości. Wymagało to ogromu pracy, tym bardziej, że czas był krótki z racji zmian, jakie miały miejsce w czasie ostatnich wakacji. Dziękujemy Różom Różańcowym za ufundowanie p ięknej kopii obrazu MB Bocheńskiej do naszej świątyni, jako Wotum na 100-lecie kościoła. Dziękujemy Firmom i osobom prywatnym za ufundowanie Tablicy Jubileuszowej oraz pamiątkowego medalu i za wszelkie ofiary złożone na organizację naszej uroczystości. Bóg zapłać za wszystkie prace wykonane w kościele i jego otoczeniu. Dziękujemy Parafianom, którzy na czas Jubileuszu postanowili odnowić się duchowo korzystając z pięknego czasu MISJI ŚWIĘTYCH poprowadzonych przez Ojców Redemptorystów. Dziękujemy Pani Kościelnej, Panu Organiście, Szafarzom i całej służbie liturgicznej za zorganizowanie liturgii. Dziękujemy Chórowi "Gaudium" z Kłaja oraz Orkiestrze Górniczej z Bochni za uświetnienie uroczystej Mszy Jubileuszowej. Dziękujemy Przedstawicielom Samorządu lokalnego, Dyrekcjom i Pocztom sztandarowym naszych szkół oraz druhom z OSP z terenu naszej parafii za obecność. Dziękujemy także Paniom, które przygotowywały posiłek dla zaproszonych Gości, a OSP z Łężkowic za udostępnienie sali w remizie na wspólne spotkanie przy stole. Planowaliśmy jeszcze festyn parafialny, ale ze względu na niepewny czas i inne przeszkody postanowiliśmy go przenieść na nieco późniejszy termin. Wszystkie te podziękowania pragniemy przekazać na ręce Ks. abpa Henryka, który przyjął nasze zaproszenie za Uroczystą Sumę, gdyż zaproszony wcześniej Biskup Tarnowski musiał wyjechać wraz z biskupami pomocniczymi na wizytę Ad limina do Rzymu. Wszystkim za wszystko wielkie BÓG ZAPŁAĆ!!!

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Rozalia Malarz z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

Polecamy

Polecamy

Polecamy