Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 194

Wszystkich 155819

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Osoby cierpiące na depresję

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie zawodowe znajdowały u wszystkich wsparcie i światło otwierające na życie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 17 - 24 PAŹDZIERNIKA 2021

29 Niedziela Zwykła

17 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym kończymy czas tygodniowych MISJI ŚWIĘTYCH z poświęceniem krzyża misyjnego na dziedzińcu przed kościołem. Chcemy przy tej okazji podziękować Ojcom Redemptorystom: O. Jerzemu i O. Janowi, którzy poprowadzili nas przez ten szczególny czas głoszonym Słowem Bożym i świadectwem swojej wiary. Wyrażamy też wdzięczność Wszystkim Parafianom, którzy skorzystali z tej duchowej uczty i odpowiedzieli na zaproszenie, które właściwie od grudniowych Mszy kolędowych kierowaliśmy do Wszystkich Rodzin, aby przez te dłuższe niż zazwyczaj rekolekcje dobrze przygotować się do obchodów 100-lecia poświęcenia naszej świątyni parafialnej.

 

2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu:

•w poniedziałek - Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia i naszej kaplicy w Targowisku,

•w środę - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,

•w piątek - Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych dziś i w ciągu tygodnia. Bardzo prosimy też Parafian o modlitwę różańcową w domach.

 

4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny.

 

5. W przyszłą niedzielę czeka nas główna Uroczystość 100-lecia konsekracji naszego kościoła. Mszy świętej Jubileuszowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył abp Henryk Nowacki, który na zakończenie Eucharystii poświęci specjalną tablicę pamiątkową na ścianie kościoła przy wyjściu po prawej stronie. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do udziału w tym wiekopomnym wydarzeniu!

 

6. Od dzisiaj można zabierać z kościoła kartki na wypominki listopadowe i roczne. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk bliskich zmarłych. Wypominki można składać na tacę, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

7. Składamy podziękowanie za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę chcemy przygotować kościół i otoczenie wokół na uroczystości jubileuszowe i od razu na Wszystkich Świętych, dlatego prosimy na godz. 7:00 Parafian z 30 numerów z Targowiska: Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Burkowski 114A, Stokłosa 132, Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216, Lipiński 512, Solarz 169, Czesak 386, Naruszewicz 87, Babraj 158, Nowak 120, Gruszecki 62A, Gruszecki 347, Pawełek 41, Pawełek 475, Sowiński 88, Nazaruk 241, Przesławska 176, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 19, Słodki 327, Stryszowska 414, Życzyński 385, Chudecki 431, Sobas 331. Bardzo prosimy, aby przynieść ze sobą potrzebne narzędzia i kosiarki i dziękujemy za pomoc w wywiezieniu liści spod kościoła.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele MISJI PARAFIALNYCH i Ojców Redemptorystów. Natomiast składkę na dzieło misyjne Kościoła z racji dzisiejszej Niedzieli Misyjnej przenosimy na przyszłą niedzielę. Dziękujemy również za ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska ofiara anonimowa oraz za specjalną ofiarę 4 tys. zł z Książnic nr 251 na cele organizacji Jubileuszu konsekracji kościoła.

 

9. Polecamy nowy nr G. Niedzielnego, natomiast w zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników na 2021 r. oraz kalendarze ścienne z papieżem Franciszkiem.

 

10. Dziś na zakończenie MISJI ŚWIĘTYCH możemy zyskać odpust zupełny związany z tym wydarzeniem. Dopełnimy wymaganych warunków zyskania odpustu.

Polecamy

Polecamy

Polecamy