Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 69

Wszystkich 152375

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 13 - 20 CZERWCA 2021

Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

11 Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W liturgii tego tygodnia przypada wspomnienie:

  • w poniedziałek - bł. Michała Kozala, bpa i męczennika,
  • w czwartek - św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

 

2. Codziennie po Mszy świętej wieczornej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. W najbliższy piątek uczniowie klas VIII z naszej parafii wraz z uczniami z Sobolowa przyjmą sakrament bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Uroczysta Msza święta będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 15:30.

 

5. Triduum przed przyjęciem bierzmowania będzie w naszym kościele od wtorku do czwartku o godz. 18:00. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!

  • we wtorek odnowienie przyrzeczeń abstynenckich,
  • w środę po Mszy świętej próba liturgii sakramentu,
  • w czwartek spowiedź święta dla kandydatów, świadków i najbliższych od godz. 17:00. Bardzo prosimy, aby nikt z kandydatów nie podszedł do bierzmowania w grzechu ciężkim.

6. W tym tygodniu nie będzie Mszy świętej w środę, piątek i sobotę rano o 6:30.

 

7. Informujemy, że od tej niedzieli kościoły mogą być wypełnione w połowie, natomiast od niedzieli 20 czerwca we wszystkich diecezjach w Polsce zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa we Mszach świętych.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać 3 rodzinom z Targowiska za przygotowanie kościoła na odpust parafialny. W najbliższym tygodniu bardzo prosimy o posprzątanie kościoła rodziców kandydatów do bierzmowania według ustalonego porządku.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków parafialnych. Po Mszy świętej ofiarami do puszek wspieramy UPJPII w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy również Rodzinom z Targowiska przygotowującym drugi ołtarz za ofiarę 550 zł. na wywóz śmieci z cmentarza. Zachęcamy do nabycia nowego nr G. Niedzielnego.

 

10. Ks. Krzysztof Cwenar prosił o przekazanie słów wdzięczności Wszystkim, którzy w ostatnim czasie nadesłali życzenia z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa. Łączy się z nami duchowo i bardzo prosi o modlitwę.

 

11. Na koniec dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i przeżyć dzisiejszą uroczystość odpustową. Dziękujemy ks. Dziekanowi Leszkowi Rojowskiemu z parafii św. Pawła Ap. w Bochni za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże i przewodniczenie uroczystej Sumie. Dziękujemy Pani Kościelnej, Panu Organiście, LSO, DSM, Paniom niosącym feretrony, dzieciom komunijnym oraz dzwoniącym i sypiącym kwiaty. Niech Pan Jezus Wszystkim wynagrodzi!

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Włodzimierz Baran i Natalia Lech z Książnic. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

 

13. W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej lub przynajmniej cząstkowy ofiarując go przede wszystkim za siebie, jako darowanie kar doczesnych za nasze grzechy. Dlatego teraz dopełnimy wymaganych warunków:

  • Ojcze nasz…
  • Wierzę w Boga…
  • W intencjach papieża Franciszka: Chwała Ojcu…

Polecamy

Polecamy

Polecamy