Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 60

Wszystkich 148684

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 06 - 13 CZERWCA 2021

10 Niedziela Zwykła

6 czerwca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po wieczornej Mszy świętej o 18:00. W czwartek zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. Dla dzieci, które przyjdą z rodzicami będzie słodka niespodzianka.

 

2. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to nasze patronalne Święto. Od 17:00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy odmówieniem Litanii oraz specjalnego Aktu poświęcenia Polski Sercu Jezusa. Bezpośrednio po adoracji wieczorna Msza święta. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

3. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po porannej Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię Loretańską i akt oddania Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

4. W związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę nasza wspólnota w Łężkowicach będzie przeżywać Odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 - Uroczysta Suma Odpustowa z procesją wokół kościoła oraz po południu o 16:00. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do uczczenia Serca Jezusowego w naszej świątyni. Strażaków prosimy ze sztandarami. Panów prosimy do baldachimu. Panie i DSM prosimy o zabranie feretronów, a dzieci zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatków.

 

5. W poniedziałek i piątek nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

6. Przypominamy, że przez cały czerwiec na zakończenie wieczornej Mszy odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego.

 

7. Dziękujemy Paniom z Róży św. Anny z Targowiska za poprowadzenie różańca w maju. O poprowadzenie modlitwy w czerwcu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą proszona jest Róża MB Nieustającej Pomocy z Targowiska (Zelator - Stanisława Świętek).

 

8. Wyrażamy ogromną wdzięczność tym Parafianom, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i dziękujemy za bardzo liczną obecność w tym roku na procesji. Pan Bóg nam pobłogosławił przepiękną słoneczną pogodą.

 

9. Planowana na 19/20 czerwca wycieczka parafialna do Wiednia z różnych względów została przełożona na sobotę i niedzielę 11/12 września br. Szczegóły dotyczące wyjazdu i płatności zostaną przekazane w późniejszym czasie.

 

10. Podpisane aneksy do umów dotyczące przełożonej pielgrzymki do Medjugorie i na Bałkany można od dziś odbierać w zakrystii.

 

11. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. O posprzątanie kościoła przed odpustem w sobotę o 7:00 prosimy kolejnych parafian z Targowiska: Wójtowicz 76, Frankowski 92, Bielec 48, Gaj 2, Samek 69, Chmielewski 69A, Pobożniak 237, Więcek 197, Głogowski 172, Bułat 95, Obrał 199, Lisowski 170, Sochacki 141, Świętek 177, Gądek 144, Pałczyński 25, Chwastek 212, Kardas 38, Świętek 371.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 32 i nr 127. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w maju (złożyły 24 rodziny). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych można wesprzeć do puszek Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

13. Zachęcamy do nabycia Gościa N. życząc przyjemnej lektury.

 

14. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy