Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 78

Wszystkich 148702

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 02 - 09 MAJA 2021

5 Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to również święto państwowe. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00; 10:00 oraz po południu o 16:00.

 

 

2. W liturgii tego tygodnia przypada:

• we wtorek - wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków,

• w czwartek - święto św. Filipa i Jakuba, apostołów,

• w sobotę - Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

 

3. Przypominamy o nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej około 18:30, a w niedziele po Mszy o 16:00.

 

4. Z racji Roku św. Józefa we wtorek po raz drugi zapraszamy wszystkich mężczyzn, mężów i ojców na specjalne nabożeństwo ku czci tego świętego. O 17:30 rozpocznie się adoracja zakończona Litanią z modlitwą do św. Józefa, a następnie wyjątkowo przed Mszą świętą będzie nabożeństwo majowe zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W tym dniu na Mszy świętej gościć będziemy Pana Łukasza Kozioła, męża i ojca 3 dzieci z Trzciany k/Mielca, który przyjedzie podzielić się świadectwem swojego życia i osobistego nawrócenia. Ks. Proboszcz i rodziny naszej parafii zapraszają na to spotkanie szczególnie młodych małżonków.

 

5. W środę modlitwa różańcowa pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

  • spowiedź święta będzie w czwartek od 17:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 17:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Wcześniej od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy szczególnie członków Honorowej Straży Serca Jezusowego. Podczas Mszy zbierzemy ofiary na cele misyjne,
  • .

 

7. Informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii planujemy w niedzielę 30 maja. Msze święte komunijne będą o godz. 10:30 (dzieci ze SP z Targowiska) i o godz. 12:00 (dzieci ze SP z Książnic, Grodkowic i pozostałe). Szczegóły uroczystości podamy w późniejszym czasie.

 

8. Próba liturgii pierwszokomunijnej będzie w środę o godz. 18:45 dla dzieci z Książnic i Łężkowic oraz w piątek o 18:45 dla dzieci z Targowiska.

 

9. W ostatni czwartek trzech ministrantów naszej parafii zostało włączonych do posługi lektora w kościele św. Pawła Ap. w Bochni. Gratulujemy chłopakom tej funkcji liturgicznej i życzymy odwagi w przekazywaniu słowa Bożego w naszym kościele.

 

10. Informujemy, że po ostatnich rozporządzeniach, od wtorku 4 maja w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii 35 osób.

 

11. Zapisanych na pielgrzymkę na Bałkany pilnie prosimy o odebranie aneksów do umowy i po wypełnieniu złożenie ich najpóźniej do wtorku u ks. Proboszcza, gdyż w połowie tygodnia musimy je złożyć w biurze. Wszelkie dodatkowe ubezpieczenia wpłacamy do trzech dni po podpisaniu aneksów w biurze pielgrzymkowym, czyli do końca tego tygodnia.

 

12. W ubiegłym tygodniu zamontowano instalacje do bramy i furtki oraz domofon do plebanii od strony drogi. W najbliższych dniach zostanie wykonany szeroki chodnik do schodów. Wypłaciliśmy już wykonane prace razem z materiałem na kwotę: 26 tysięcy zł., z czego 10 tys. to ofiary złożone przy okazji błogosławieństwa kolędowego.

 

13. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Targowiska: Korbut 338, Zięba 195, Fortuna 361, Skoczek 461, Bryl 323, Korbut 182, Piwowar 370, Kaczmarek 417, Migdał 435.

 

14. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii i inwestycje: z Książnic nr 4 i nr 215 oraz dwie ofiary anonimowe. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w kwietniu (złożyło 21 rodzin). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

15. W przedsionku kościoła można nabyć GN oraz majowe Promyczki dla dzieci. W Promyczku Dobra znajdziemy dodatek 35-stronicowy modlitewnik i śpiewnik maryjny.

 

16. Wszystkim Parafianom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego!

Polecamy

Polecamy

Polecamy