Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 77

Wszystkich 148701

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 25 KWIETNIA 2021 - 2 MAJA 2021

4 Niedziela Wielkanocna

25 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:

• w czwartek - Święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy,  

• w sobotę - wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.

 

3. Dzieci z klas trzecich zapraszamy do kościoła na spotkania w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej według następującego porządku:

  • dzieci ze SP w Targowisku (nr w dzienniku od 1 do 11) w poniedziałek na godz. 18:00;
  • dzieci ze SP w Targowisku (nr w dzienniku od 12 do 22) we wtorek na godz. 18:00;
  • dzieci ze SP w Książnicach w środę na godz. 18:00;
  • dzieci ze SP w Grodkowicach, Kłaju, Bochni w czwartek na godz. 18:00;
  • prosimy o obecność tylko jednego rodzica każdego dziecka;
  • w tych dniach dzieci będą mieć próbną spowiedź.

 

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będziemy odprawiać codziennie po Mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18:30, a w niedziele i święta po Mszy o 16:00. W kaplicy w Targowisku o 18:00. Zachęcamy do śpiewania majówek w domach i przy kapliczkach, aby podtrzymać piękną tradycję pielęgnowaną przez naszych przodków.

 

5. Przez cały maj nie będzie Mszy świętych w sobotę rano o 6:30, natomiast Msze święte w sobotę w Targowisku będą wyjątkowo o godz. 17:00.

 

6. W przyszłą niedzielę nie będzie zmiany tajemnic różańca. Prosimy o odmawianie tajemnic wyznaczonych w marcu. Podajemy intencję do rozważenia na maj: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

 

7. Wszystkich zapisanych na pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i na Bałkany informujemy, że nowy termin wyjazdu został ustalony na 25 kwietnia - 1 maja 2022 r. W zakrystii trzeba koniecznie odebrać aneks do umowy oraz zmodyfikowany program, a po wypełnieniu najpóźniej do 3 maja przekazać do księdza proboszcza.

 

8. Wyrażamy wdzięczność P. Tomaszowi Danielowi z Książnic za zamontowanie 4 halogenów z czujnikiem zmierzchu na cmentarzu, dzięki czemu możemy wieczorem bezpiecznie poruszać się głównymi alejkami odwiedzając groby bliskich zmarłych.

 

9. W ostatnim tygodniu zostały zamontowane: brama i furtka przy ogrodzeniu plebanii oraz nawieziono ziemię i kamień, by wyrównać teren przed kolejnym etapem, jakim będzie wykonanie chodnika od furtki do schodów plebanii. W najbliższym tygodniu musimy wypłacić wykonane już prace.

 

10. W związku z zapytaniami Parafian, przypominamy, że od ubiegłego roku po każdej Mszy niedzielnej i w dni powszednie dezynfekujemy wszystkie ławki w kościele, jak również klamki przy każdych drzwiach.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy Parafian z Targowiska: Seweryn 517, Sajdak 245, Piwowar 188, Gądek 408, Łyszkowicz 468, Nawrocki 324, Czajka 247, Kasprzyk 228, Kuczaj 411, Wiśniowski 387.

 

12. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na prace prowadzone w ostatnim czasie przy parafii oraz za specjalne ofiary na inwestycje: z Targowiska nr 337, z Książnic nr 169 i od ks. Kanonika Adama. W ubiegłą niedzielę zebrano na tacę 1.570 zł. na WSD w Tarnowie.

 

13. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz majowego Małego Gościa dla dzieci. Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz w przedsionku są maseczki, które otrzymaliśmy do rozprowadzenia. Prosimy, aby bez skrępowania je zabierać, ponieważ mamy ich ponad 6 tysięcy.

 

14. Ogłoszenie społeczne: Gminny Komisarz Spisowy w Kłaju przypomina, że od 1 kwietnia do 30 września br. na terenie całego kraju prowadzony jest spis powszechny ludności i mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Osoby mogą się spisać samodzielnie na stronie spis.gov.pl. Z osobami, które nie dokonają samospisu, od 4 maja będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi.

 

15. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli!

Polecamy

Polecamy

Polecamy