Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 87

Wszystkich 148711

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 18 - 25 KWIETNIA 2021

3 Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to dla nas okazja do częstszego sięgania po Słowo Boże, które Kościół zastawia dla nas każdego dnia.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18:00.

 

3. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

4. Przyszła niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dwóch chłopców zostanie włączonych do posługi ministranta w naszej parafii.

 

5. Przedstawicieli Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy w budynku plebanii.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 prosimy ostatnie już rodziny z Łężkowic: Słodki 5, Jankowicz 57, Żelazny 132, Prochwicz 123, Banach 86, Świętek 83, Studzińska 58, Łodziński 78, Nowak 40, Mętel 34, Matura 3, Bernaś 1/2.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na WSD w Tarnowie oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii i inwestycje: z Targowiska nr 107, z Książnic nr 35a, nr 82, nr 175. Ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na Caritas diecezjalny wyniosły: 800 zł., natomiast ofiary ze skarbonek składane przez dzieci jako jałmużna postna wyniosły: 951 zł. Całość tej kwoty przekazujemy do dyspozycji Caritas parafialnej.

 

8. Zachęcamy do nabycia Gościa N. życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

9. Ogłoszenie społeczne: Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Od 1 października br. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów, tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

 

10. Wszystkim uczestnikom liturgii, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy