Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 239

Wszystkich 137865

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 18 - 25 KWIETNIA 2021

3 Niedziela Wielkanocna

18 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to dla nas okazja do częstszego sięgania po Słowo Boże, które Kościół zastawia dla nas każdego dnia.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 18:00.

 

3. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

4. Przyszła niedziela nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W czasie Mszy świętej o godz. 11:00 dwóch chłopców zostanie włączonych do posługi ministranta w naszej parafii.

 

5. Przedstawicieli Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy w budynku plebanii.

 

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 prosimy ostatnie już rodziny z Łężkowic: Słodki 5, Jankowicz 57, Żelazny 132, Prochwicz 123, Banach 86, Świętek 83, Studzińska 58, Łodziński 78, Nowak 40, Mętel 34, Matura 3, Bernaś 1/2.

 

7. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na WSD w Tarnowie oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii i inwestycje: z Targowiska nr 107, z Książnic nr 35a, nr 82, nr 175. Ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli na Caritas diecezjalny wyniosły: 800 zł., natomiast ofiary ze skarbonek składane przez dzieci jako jałmużna postna wyniosły: 951 zł. Całość tej kwoty przekazujemy do dyspozycji Caritas parafialnej.

 

8. Zachęcamy do nabycia Gościa N. życząc przyjemnej lektury świątecznej.

 

9. Ogłoszenie społeczne: Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Od 1 października br. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów, tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

 

10. Wszystkim uczestnikom liturgii, a zwłaszcza solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy