Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 67

Wszystkich 152373

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 11 - 18 KWIETNIA 2021

2 Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia

11 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Z okazji Święta Bożego Miłosierdzia dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele. W związku z tym na zakończenie Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Koronkę i odmówimy modlitwę o ustanie pandemii. Wszystkich Parafian prosimy o duchową łączność z nami modląc się w domach o ustanie epidemii i o miłosierdzie dla całego świata. Dziś po każdej Mszy ofiarami do puszek wspieramy akcje diecezjalnej Caritas.

 

2. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna w Kościele 77 Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień na wieczornych Mszach świętych wysłuchamy krótkiego rozważania o Bożym Miłosierdziu.

 

3. Miło nam poinformować, że nasza Parafianka Pani Janina Walasik z Łężkowic otrzymała od Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża medal MISERICORS za długoletnią posługę w Parafialnym Zespole Caritas. Wręczenie medalu miało miejsce wczoraj podczas diecezjalnej uroczystości Święta Caritas w kościele Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Gratulujemy!

 

4. W poniedziałek nie będzie Mszy świętej rano o 6:30.

 

5. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o godz. 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

6. Następna niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna.

 

7. We czwartek zakończyła się pielęgnacyjna przycinka drzew wzdłuż ogrodzenia cmentarnego. Prace były bardzo trudne ze względu na silny wiatr i padający śnieg. Teraz zrobiło się więcej otwartej przestrzeni przed wejściem na cmentarz i mamy nadzieję, że na dłuższy czas będzie bezpieczniej dla odwiedzających cmentarz i dla samochodów parkujących wzdłuż drogi. Po rabacie zapłaciliśmy 5 tys. złotych. Bardzo prosimy o uporządkowanie we własnym zakresie grobów przy ogrodzeniu, na które spadły odpadki z przycinki.

 

8. W związku z awarią serwera od początku marca nie działa email parafialny i nie docierają do nas wiadomości. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się usunąć usterkę. Przy tej okazji bardzo prosimy Parafian, aby wysyłając do nas różne sugestie i zapytania, podać przynajmniej swoje imię i nazwisko. W przeciwnym razie nie będziemy udzielać żadnych informacji, natomiast wszelkie anonimy ignorujemy.

 

9. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Chwastek 49, Wiśniowski 85, Tabor 74, Skłodowski 43, Banach 103, Cieniewicz 93, Wójcik 46, Chudecki 65, Włodarczyk 87, Pawlik 116.

 

10. Dziękujemy za ofiary dziś złożone, które wysyłamy do Kurii na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na inwestycje i potrzeby parafii w kopertach i na konto: z Targowiska nr 232, nr 306, nr 393,nr 547, z Książnic nr 54, z Kluczborka ul. Broniewskiego 24/7, od pewnych rodzin: z Brzezia i Krakowa oraz za ofiarę na śmieci: z Książnic nr 164.Ofiary na uczelnie katolickie z poniedziałku wielkanocnego wyniosły: 1.480 zł. Składkę z przyszłej niedzieli wysyłamy w całości na utrzymanie WSD w Tarnowie. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego.

 

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Stachura z Targowiska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

 

12. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dużo zdrowia i wszelkich łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy