Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 1

Wszystkich 130059

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 05.04.2021

Poniedziałek Wielkanocny

5 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Przez całą Oktawę Wielkanocy w czasie wieczornych Mszy świętych będziemy się przygotowywać do Święta Bożego Miłosierdzia. W piątek w ramach Oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

2. We wtorek z racji Roku św. Józefa o 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią i modlitwą do św. Józefa, a po błogosławieństwie Msza święta. Chcemy w każdy pierwszy wtorek miesiąca z wyjątkiem wakacji oddać cześć temu niezwykłemu świętemu, zapraszając na to czuwanie mężczyzn, a szczególnie wszystkich mężów i ojców.

 

3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. Od najbliższej soboty Msza święta w kaplicy w Targowisku o godz. 18:00.

 

5. Najbliższa niedziela będzie obchodzona z woli samego Chrystusa jako Niedziela Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas. Na zakończenie każdej Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia modląc się o ustanie epidemii i zdrowie dla wszystkich dotkniętych chorobą. Po każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas w diecezji.

 

6. Dziękujemy Panom z Róży św. Józefa z Łężkowic za poprowadzenie modlitwy różańcowej w marcu. W kwietniu o poprowadzenie modlitwy w środę o 17:30 proszona jest Róża św. Heleny z Łężkowic.

 

7. W związku z tym, że nie było zmiany tajemnic różańca, prosimy Róże o odmawianie tajemnic z marca i podajemy intencję papieską na kwiecień: Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

 

8. W najbliższą środę jeśli tylko pozwoli pogoda, planowana jest pielęgnacyjna przycinka sześciu drzew wzdłuż cmentarnego ogrodzenia. W ramach serwisu gwarancyjnego zostaną też przycięte suche gałęzie w kilku miejscach wokół kościoła. Bardzo prosimy, aby w tym czasie nie parkować samochodów wokół kościoła i przy cmentarzu. Przycinka przy cmentarzu jest bardzo konieczna, gdyż wiele suchych konarów zagraża grobom i przy każdym większym wietrze gałęzie spadają też na przechodzących i samochody. Koszt planowanej przycinki to około 6 tysięcy złotych.

 

9. W tygodniu przed świętami rozpoczęły się prace przy ogrodzeniu plebańskim na razie od strony głównej drogi na Książnice. Nowe ogrodzenie zostało przesunięte w kierunku plebanii, aby więcej miejsca przeznaczyć na parking kościelny. Po świętach zostaną zamontowane panele i bramy. Wstępny koszt tej inwestycji: 22 tysiące złotych.

 

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Łężkowic za przygotowanie kościoła na Święta. W sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Korbut 10, Ćwik 33, Szostak 27, Gądek 72, Seweryn 98, Czesak 105, Wilk 107, Drozd 118, Przygoda 60.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone wczoraj na tacę na ogrzewanie kościoła; dziś na uczelnie katolickie, z ostatniej niedzieli inwestycyjnej na wywóz śmieci i remonty: 1.940 zł. oraz pewnej rodzinie za anonimową ofiarę na potrzeby parafii. Bóg zapłać również za ofiary na służbę kościelną w marcu (złożyły 24 rodziny). Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Informujemy, że na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Grobu wydaliśmy: 3.180 zł.

 

12. Ogłoszenie społeczne: Kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów odbędzie się 13 kwietnia (wtorek) o godz. 8:30 w Ośrodku Zdrowia w Siedlcu. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

13. Na ten trudny czas walki z pandemią, niech Zmartwychwstały Chrystus, który jest źródłem nadziei dla pogrążonego w bólu i rozpaczy świata, poprowadzi nas na naszych codziennych drogach i umocni nas oraz całą Ojczyznę swoim błogosławieństwem!

Polecamy

Polecamy

Polecamy