Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

OGŁOSZENIA: 21 - 28 LUTEGO 2021

1 Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

1. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele odprawiamy według następującego porządku: Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o 15:15. Zachęcamy Parafian do udziału w tych pięknych nabożeństwach.

2. W środę Msza święta z nowenną o 17:00. Pół godziny wcześniej różaniec.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej w budynku plebanii. Kto tylko ma możliwość serdecznie zapraszamy.

4. Radę Parafialną prosimy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00.

5. Od dzisiaj Panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne i paschaliki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ubogich w diecezji i parafii. W tym roku ofiara wynosi minimum 5 zł. W zeszłym roku dużą ilość baranków musieliśmy zutylizować. Dzieci, które nie chodzą do szkoły mogą zabrać z przedsionka skarbonki na jałmużnę dla seniorów. Wszystkie skarbonki przynosimy w Wielki Piątek lub Wielką Sobotę.

6. Informujemy Parafian, że w czasie obecnego Wielkiego Postu nie będzie w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych i dla dzieci, ponieważ w związku ze 100-leciem poświęcenia naszego kościoła, które przeżywać będziemy 24 października, planujemy przeprowadzić tygodniowe misje święte od 9 do 17 października. Przy okazji Mszy świętych kolędowych już wstępnie wspomnieliśmy o tym wydarzeniu przekazując każdej rodzinie życzenia z informacją dotyczącą planowanych uroczystości.

7. W przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna będzie rozprowadzać serduszka oraz maseczki wykonane przez mamy dziewcząt. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Teosia Olchawy z Targowiska, którego leczenie jest skomplikowane i niestety bardzo kosztowne. W imieniu Rodziców Teosia prosimy Parafian o wsparcie. Przy tej okazji prosimy również o przekazanie 1% podatku na pokrycie kosztów leczenia. Szczegóły na specjalnej ulotce w gablocie ogłoszeń.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy ostatnie już rodziny z Książnic: Kaczmarczyk 178, Słabosz 107, Słabosz 253, Włodarczyk 106, Piekło 174, Gać 194, Ryba 221, Gać 176, Paruch 210.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna oraz za ofiarę na potrzeby parafii: z Łężkowic nr 100. Dziękujemy za 1.500 zł. ze Środy Popielcowej na Caritas diecezjalną i parafialną. Za tydzień składka inwestycyjna.

10. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, a po Mszy zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz marcowego Małego Gościa dla dzieci.

11. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: śp. Annę Chmielek z Książnic i śp. Pawła Łapińskiego z Węgrzc k/Krakowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

12. Na zakończenie liturgii życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia!