Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

OGŁOSZENIA: 28 LUTEGO - 7 MARCA 2021

2 Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bardzo dziękujemy za wsparcie misjonarzy i misjonarek.

2. Dziewczęta z naszego DSM rozprowadzają dziś serduszka i maseczki przygotowane przez rodziców, a każda ofiara przy tej okazji złożona będzie przeznaczona na kosztowne leczenie Teosia Olchawy z Targowiska.

3. W środę Msza święta z Nowenną Nieustającą o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

4. W czwartek w Święto św. Kazimierza Królewicza po Mszy wieczornej pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o godz. 9:00. Piątkową Drogę Krzyżową w intencji wszystkich rodzin poprowadzą przedstawiciele małżeństw i rodzin z naszej parafii. Natomiast Gorzkie Żale w naszym kościele w niedzielę o 15:15.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota marca.

• spowiedź święta będzie w czwartek od 16:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Wcześniej od 16:00 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Mszy zbierzemy ofiary na cele misyjne,
  • po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy szczególnie członków Honorowej Straży NSPJ,
  • odwiedziny chorych w domach na specjalne zgłoszenie w zakrystii,
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

7. Od następnej soboty Msza święta w kaplicy w Targowisku o godz. 17:00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

9. Caritas parafialna rozprowadza baranki wielkanocne oraz palmy. Z góry Bóg zapłać za każde wsparcie potrzebujących parafian i diecezjan.

10. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na sobotę o 7:00 bardzo prosimy tym razem Parafian z Łężkowic: Matura 117, Dziedzic 19, Chwastek 73, Budyś 15, Słabosz 56, Czesak 59, Słabosz 75, Pilch 11, Białobrzeski 64, Włodek 94.

11. Bóg zapłać za ofiary na tacę, które musimy przeznaczyć na zapłacenie ostatniego rachunku za ogrzewanie za niecałe 2 miesiące na kwotę: 6.490 zł. Dziękujemy również za ofiarę na potrzeby parafii: z Książnic nr 122.Na koniec zapraszamy do nabycia nowego nr Gościa N.

12. Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim naszym Parafianom obficie błogosławi!