Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

OGŁOSZENIA: 14 - 21 LUTEGO 2021

14 lutego 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszym kościele nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować do godnego przeżycia Wielkiego Postu:

• Dziś adoracja tylko po południu od godz. 14:00 do 16:00. Od 14:00 adoracja w ciszy. Na godz. 15:00 zapraszamy dzieci, a adorację poprowadzi DSM.
  • W poniedziałek i wtorek adoracja od 14:00 do wieczornej Mszy świętej. Na 14:00 zapraszamy Parafian z Łężkowic, na 15:00 Parafian z Książnic, a na 16:00 z Targowiska.
  • Róże Różańcowe prosimy o poprowadzenie adoracji według rozpiski zamieszczonej w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Zelatorów prosimy o odebranie w zakrystii tekstów adoracji.

2. W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.

• W tym dniu Msze święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem o 7:00, 10:00 oraz wieczorem o 17:00. W kaplicy w Targowisku Msza święta o 16:00.
  • W środę obowiązuje post ścisły oraz abstynencja od pokarmów mięsnych. Od tego postu nie ma żadnych dyspens.
  • W Środę Popielcową zbieramy ofiary na cele charytatywne w diecezji i parafii.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele będą według następującego porządku:

• Droga Krzyżowa w piątek o 16:30 oraz w sobotę dla dzieci o 9:00. Każde dziecko, które przyjdzie na Drogę Krzyżową otrzyma książeczkę z miejscem na przyklejanie obrazków otrzymywanych podczas kolejnych nabożeństw.
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek po III i V niedzieli Wielkiego Postu o 19:00.
  • Droga Krzyżowa w Targowisku w piątki o 16:30.
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 15:15, a bezpośrednio po nich Msza święta już bez kazania.

4. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W kancelarii parafialnej jest Księga Trzeźwości. Zachęcamy do składania przyrzeczeń abstynenckich.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Książnic: Cieślik 112, Mętel 99, Wasilewska 98, Turakiewicz 154, Szostak 147, Antkiewicz 231, Seweryn 222, Szostak 170, Rembiś 185, Górecki 208.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunku za śmierci cmentarne za styczeń. Składka w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na WSD w Tarnowie. Stowarzyszenie Dobrosław oraz rodzice ciężko chorego Szymonka dziękują naszym Parafianom za wsparcie w ubiegłą niedzielę na kwotę: 1.342,50.

7. Dziewczęta z DSM przygotowały specjalną "Walentynkę dla Jezusa" i bardzo prosimy, aby dzieci zabrały ją po Mszy świętej do domu i ozdobioną przyniosły po południu o 15:00 na adorację.

8. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy o tym, że krzyż na Giewoncie nie będzie już słupem ogłoszeniowym oraz w cyklu "Z bliska" - o niezwykłym miejscu, w którym nawraca się francuska młodzież.

9. Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Adoracje dla Róż Różańca

Nabożeństwo 40-godzinne

Niedziela (14 lutego)

14:00 - 15:00 - Adoracja dla wszystkich w ciszy