Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 163

Wszystkich 127420

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 7 - 14 LUTEGO 2021

5 Niedziela Zwykła

7 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W czwartek z okazji Światowego Dnia Chorego o 15:30 w naszym kościele odprawimy Mszę świętą w intencji chorych i starszych Parafian. Natomiast nie będzie w tym dniu namaszczenia chorych. Z racji pandemii bardzo prosimy chorych o duchową łączność ze swoich domów.

 

2. Dzieci z klas trzecich zapraszamy wraz z rodzicami do kościoła na spotkania w ramach przygotowania do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej według następującego porządku:

  • dzieci ze SP w Targowisku we wtorek na godz. 17:00,
  • dzieci ze SP w Książnicach, Grodkowicach, Kłaju, Bochni w środę na godz. 17:00,
  • w tym dniu dzieci będą mieć poświęcone książeczki do modlitwy.

 

3. Uczniów klas VIII zapraszamy po dłuższej przerwie do kościoła na kolejne spotkania w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania według porządku:

  • młodzież ze SP w Książnicach i Grodkowicach w czwartek na godz. 17:00,
  • młodzież ze SP w Targowisku w piątek na godz. 17:00,
  • prosimy o obecność jednego rodzica kandydata.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, które ma być okazją do wynagrodzenia Bogu za nasze grzechy i ma nas przygotować do przeżycia Wielkiego Postu. Już dziś zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły adoracji w następną niedzielę.

 

5. Spotkanie lektorów w poniedziałek po Mszy wieczornej; ministrantów w sobotę o 9:00; kandydatów na ministranta w sobotę o 10:00. Wszystkie spotkania odbędą się w kościele.

 

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca naszych diecezjan do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi pomocy poprzez przekazanie 1% podatku.

 

7. Zwracamy się po raz kolejny z prośbą, aby spowiadając się podczas Mszy świętej, zwłaszcza przy grających organach, mówić głośno zasłaniając dłońmi twarz, gdyż nie jesteśmy w stanie nic usłyszeć w konfesjonale. W dodatku są zamontowane grube i mocne folie ochronne. W przeciwnym razie będziemy musieli wrócić na jakiś czas do spowiadania w kaplicy bocznej. Pamiętajmy również o dezynfekcji kratek po każdej spowiedzi.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Chmielek 134, Białota 89, Białota 32, Smaga 97, Polak 122, Seweryn 101, Leśniak 49, Jajkowicz 157, Paruch 42.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne, za ofiary na inwestycje z ubiegłej niedzieli 2.980 zł. oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii od ks. Adam Sztaby i jedna anonimowa oraz za ofiarę na LSO: z Targowiska nr 13. Dziękujemy również za ofiary złożone w styczniu na służbę kościelną (96 rodzin) oraz zaległe ofiary za 2020 r. na ten cel (7 rodzin). Nowa lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

10. Przypominamy, że dziś przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć leczenie Szymona z porażeniem mózgowym i zanikiem mięśni.

 

11. Polecamy nowy numer Gościa N. oraz Promyczki dla dzieci, w których znajdziemy breloczek i przepis na pyszną szarlotkę Magdy, natomiast w Małym Promyczku dodatek: Teatrzyk o miłosiernym ojcu.

 

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Gądek z Targowiska, którego pogrzeb odbył się w Niegowici, śp. Stefania Pater z Targowiska i śp. Eugeniusz Gądek z Targowiska, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14:00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

13. Na cały tydzień obowiązków niech nas umocni Boże błogosławieństwo!

 

 

 

Polecamy

Polecamy

Polecamy