Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 163

Wszystkich 127420

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 31 STYCZNIA - 7 LUTEGO 2021

4 Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 10:00 oraz po południu o 17:00. W Targowisku Msza święta o 16:00. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu na zakony klauzurowe w diecezji.

 

2. W środę w liturgii wspominamy św. Błażeja, bpa i męczennika. Na Mszy świętej wieczornej odbędzie się błogosławieństwo świec i gardła. Po Mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

 

3. W piątek we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy na Mszy porannej błogosławieństwo chleba, wody i soli.

 

4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lutego:

  • spowiedź święta będzie w czwartek od 16:30 oraz w piątek przed Mszą o 6:30 i po południu od 16:00,
  • w piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 17:00. Zbierzemy również ofiary na cele misyjne. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej oraz bezpośrednio po Mszy wieczornej, na którą zapraszamy członków Honorowej Straży Serca Jezusowego.
  • odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie w zakrytii lub w kancelarii.
  • w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi rano o 6:30.

 

5. W pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy świętej pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

6. Uczniów klas VII z terenu naszej parafii zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek lub piątek w ramach duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy o 7:00. Prosimy zelatorów i przedstawicieli o obecność. Natomiast po każdej Mszy świętej Stowarzyszenie Dobrosław będzie zbierać ofiary na leczenie Szymona z porażeniem mózgowym i zanikiem mięśni.

 

8. Spotkanie lektorów i ministrantów po dłuższej przerwie w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej. Natomiast ks. Proboszcz zaprasza lektorów i ministrantów na krótkie spotkanie z okazji zakończonych Mszy świętych kolędowych w sobotę do salki na godz. 9:00. Bardzo prosimy, aby na tym spotkaniu był obecny jeden rodzic każdego chłopaka.

 

9. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o 10:00 w kościele.

 

10. Dziewczęta z DSM zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 16:00 w salce.

 

11. Radę Parafialną zapraszamy na pilne spotkanie z zachowaniem reżimu sanitarnego w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 16:00 w budynku plebanii. Prosimy wszystkich o obecność!

 

12.Dziękujemy Róży św. Kingi za poprowadzenie różańca w styczniu. O poprowadzenie modlitwy w lutym proszona jest Róża św. Marii Magdaleny z Łężkowic (Zelator - Zdzisława Włodek).

 

13. W środę po wieczornej Mszy świętej planujemy demontaż szopki i choinek, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Parafian, młodzieży oraz lektorów o pomoc.

 

14. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za posprzątanie kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian: Pilch 44, Białas 121, Dokupil 121, Paszkot 99, Mardyła 114, Kowalski 180, Długosz 127, Klima 214, Stachnik 21, Górka 160.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na prace czekające nas w najbliższym czasie w parafii oraz za ofiary do puszek z ubiegłej niedzieli dla Chorwacji: 2054,70. Dziękujemy również za specjalną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 169. Polecamy nowy numer Gościa N. życząc przyjemnej lektury.

 

16. Wszystkim Drogim Parafianom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy