Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 151

Wszystkich 127408

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Podstawowe prawa

Za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywająych kryzys demokracjach

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 24 - 31 STYCZNIA 2021

3 Niedziela Zwykła

24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w ramach solidarności z narodem chorwackim dotkniętym niedawnym trzęsieniem ziemi po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie poszkodowanych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

 

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy:

•w poniedziałek - Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła,

•we wtorek - św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów,

•w czwartek - św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dok. Kościoła,

•w piątek - Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

 

3. W środę zapraszamy na Mszę świętą z Nowenną o 17:00. Pół godziny wcześniej różaniec.

 

4. Biskup Tarnowski oraz Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej wraz z Wydziałem ds. Nowej Ewangelizacji zapraszają na X Forum Formacyjne: Moc Misji - Tajemnica Eucharystii w dn. 29-31 stycznia br., które z powodu epidemii odbędzie się w przestrzeni radiowo - internetowej oraz kościołach naszej diecezji. W związku z tym w najbliższy piątek w naszym kościele o godz. 19:30 będzie transmisja na żywo konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka, a następnie czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny oraz chętnych Parafian na chwile uwielbienia w łączności z całą diecezją.

 

5. W czwartek zakończyliśmy celebrację 11 Mszy świętych kolędowych dla poszczególnych rejonów naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność naszym Parafianom, którzy z potrzeby serca wzięli w nich udział reprezentując poszczególne domy i rodziny. Wyliczyliśmy, że około 60% Parafian przyjęło nasze zaproszenie, pomimo trwających obostrzeń. Zdajemy sobie też sprawę z faktu, że w wielu domach są tylko osoby starsze, które nie mogły z wiadomych względów dotrzeć do kościoła, ale też z wielu domów niektórzy przybyli do świątyni po raz pierwszy od początku pandemii. Bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę oraz wszelkie przejawy życzliwości, których było bardzo wiele. Dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby parafii, na służbę kościelną oraz dla LSO. Część z tych ofiar przeznaczymy na remont WSD w Tarnowie oraz na nowe ogrodzenie plebanii od strony drogi, gdyż zamierzamy nieco powiększyć parking parafialny. Ofiary z przeznaczeniem dla ministrantów i lektorów zostaną rozdysponowane w porozumieniu z rodzicami. Mieszkańców Książnic od Siedlca do skrętu na Łężkowice prosimy o odebranie zaległych broszurek kolędowych z zakrystii.

 

6. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W sobotę na 7:00 zapraszamy do sprzątania kolejnych Parafian z Książnic: Migdał 15, Lech 167, Mętel 12, Smaga 131, Lonka 109, Wiej 150, Drożdżak 115, Więcław 17, Woś 8, Konieczny 105, Rusek 71.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy na ubezpieczenie kościoła, kaplicy w Targowisku, starej plebanii i budynków gospodarczych oraz za ofiary z ubiegłej niedzieli 1.911 zł. na wywóz śmieci cmentarnych. Dziękujemy również za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 132, nr 486 oraz jedną ofiarę anonimową. Ofiary składane za tydzień w niedzielę inwestycyjną przeznaczymy na czekające nas w tym roku prace.

 

8. Zwracamy się z prośbą, aby plastikowe elementy z wieńców i doniczki po kwiatach nie wyrzucać za budynek gospodarczy tylko do kontenera. Apelujemy również o roztropność przy wyrzucaniu odpadów, gdyż koszty wywozu są coraz wyższe, a w ostatnim czasie musimy składki aż z dwóch niedziel przeznaczać na zapłacenie tylko jednego miesięcznego rachunku za śmieci.

 

9. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele charytatywne realizowane na terenie diecezji. Szczegóły oraz informacje, jak to zrobić znajdziemy na specjalnych ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła.

 

10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN oraz Małego Gościa dla dzieci na luty, w którym mamy specjalny dodatek - podstawka pod smartfona.

 

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Barbara Smaga z Książnic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…

 

12. Wszystkim Parafianom i uczestnikom liturgii życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy