Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 46

Wszystkich 121527

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Sakrament pojednania

Abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 17 - 24 STYCZNIA 2021

2 Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od jutra rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych wspólnych i indywidualnych modlitwach o tej ważnej sprawie.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

•we wtorek - św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa,

•w czwartek - św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

 

3. W najbliższym tygodniu odbędą się ostatnie Msze święte kolędowe z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, na które serdecznie zapraszamy Parafian z Targowiska według następującego porządku:

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Strona Południowa oraz Centralna i Wąska- w środę (20 stycznia) o godz. 17:00.

W intencji mieszkańców TARGOWISKA: Ostra oraz Podrabie i k/boiska - w czwartek (21 stycznia) o godz. 17:00.

 

4. W środę z racji Mszy świętej kolędowej nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Modlitwa różańcowa pół godziny przed wieczorną Mszą.

 

5. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. W czasie wieczornych liturgii będziemy o nich pamiętać i polecać ich w modlitwie.

 

6. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący KEP ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach świętych przedstawiciele Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność.

 

7. Ponieważ przez ostanie 3 miesiące nie było możliwości spotkać się w ramach Parafialnego Zespołu Synodalnego, natomiast wszystkie materiały synodalne zostały wysłane drogą elektroniczną, w związku z tym ks. Proboszcz zwraca się z prośbą o przesłanie wniosków do konsultacji w ramach tzw. drugiej części spotkania z grudnia i stycznia. Wnioski należy przesłać do końca tego miesiąca na adres mailowy ks. Proboszcza. Z góry dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu za pomoc w opracowaniu wniosków.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na 7:00 bardzo prosimy kolejnych Parafian z Książnic: Bogacz 72, Chyrc 244, Durbas 243, Wiej 179, Wiej 144, Beksiński 215, Strojek 73, Winter - Chlipała 158, Prucia 74, Daniel 195.

 

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczymy również na zapłacenie ostatniego rachunku za śmieci cmentarne na kwotę: 4.406 zł. Składka z ubiegłej niedzieli na ten cel wyniosła: 2.320 zł. Dziękujemy również za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 239, nr 254a, nr 274, nr 528. Ofiary z następnej niedzieli przeznaczymy na ubezpieczenie kościoła parafialnego, kaplicy w Targowisku, starej plebanii i budynków gospodarczych w ramach Funduszu Wydzielonego oraz od odpowiedzialności cywilnej.

 

10. Polecamy nowy numer GN, w którym przeczytamy o etycznych aspektach szczepień, że szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody.

 

11 Wszystkim Parafianom, a szczególnie Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy