Misja świeckich w Kościele

Aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół

OGŁOSZENIA: 30 SIERPNIA - 07 WRZEŚNIA 2020

30 sierpnia 2020 r.

1. Od wtorku 1 września wracamy do normalnego powakacyjnego porządku Mszy świętych w naszym kościele. W tym dniu przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej.

2. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Msza święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Targowisku będzie w kościele w poniedziałek o godz. 18:00, natomiast dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach we wtorek o 9:00 rano. Serdecznie zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnej modlitwy. Nie będzie tym razem dowozu dzieci do kościoła, dlatego prosimy rodziców o przywiezienie dzieci na Mszę świętą, by po Bożemu rozpoczęły kolejny etap edukacji szkolnej.

3. Możliwość spowiedzi dla dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie jutro w poniedziałek od godz. 17:00.

4. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

• w pierwszy czwartek pomodlimy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie,

• w pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa o 6:30 i 18:00. Pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na cele misyjne. Spowiedź w pierwszy piątek w czasie Mszy o 6:30 i od godz. 17:00.

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:00, na którą zapraszamy szczególnie osoby pragnące włączyć się w Bractwo Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• odwiedziny chorych z posługą w Książnicach w piątek od 8:30, a w Targowisku od 15:00.

6. W przyszłą niedzielę Msze święte w naszym kościele o godz.: 7:00, 9:00, 11:00, 14:00 (Msza ślubna) oraz po południu o 16:00. W kaplicy w Targowisku Msza niedzielna w sobotę o godz. 18:00. Po Mszy o 7:00 zmiana tajemnic różańca.

7. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Rity z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę sierpnia. We wrześniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Urszuli z Książnic (Zelator - Bogusława Chwastek).

8. Miłośników górskich wędrówek, zwłaszcza młodych zapraszamy na zaległą wycieczkę na Przehybę w Beskidzie Sądeckim w sobotę 12 września. Wyjście najkrótszą drogą z Gabonia, zejście szlakiem do Rytra lub Piwnicznej. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Raz jeszcze prosimy o pilne złożenie aneksu do umów na wyjazd do Medjugorie najpóźniej do wtorku, gdyż w środę musimy je złożyć w Biurze Pielgrzymkowym w Tarnowie.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Lipiński 512, Solarz 169, Czesak 386, Naruszewicz 87, Babraj 158, Nowak 120, Gruszecki 62A, Gruszecki 347, Pawełek 41, Pawełek 475.

11. Po ostatnich interwencjach ze strony parafian, w trosce o nasze zdrowie raz jeszcze apelujemy, aby na terenie świątyni używać maseczek tak, aby zakrywały usta i nos, a nie wisiały na brodzie. Ponadto bardzo prosimy, aby Komunię świętą przyjmować przede wszystkim na rękę. Jeśli Komunii udziela 2 kapłanów, to główny celebrans podaje Komunię tradycyjnie do ust od strony ambony, natomiast drugi kapłan i ewentualnie szafarze będą podawać Komunię świętą na rękę. W przypadku komunikowania tylko przez jednego kapłana najpierw prosimy o podchodzenie tych, którzy przyjmują Komunię na rękę, a na końcu przyjmujących tradycyjnie do ust. My kapłani oprócz rytualnego obmywania rąk dezynfekujemy jeszcze ręce przed samą Komunią świętą i tuż po jej zakończeniu. Prosimy o życzliwe przyjęcie tej naszej prośby, bo nie chcemy nikogo urazić, ale zależy nam na tym, byśmy w świątyni poczuli się bezpieczni i nie lekceważyli wciąż realnego zagrożenia.

12. Ogłoszenie społeczne: W budynku SP w Targowisku odbędzie się zebranie informacyjno - organizacyjne dla rodziców dzieci 3,4,5,6-letnich w poniedziałek 31 sierpnia o 18:00.

13. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, dzięki którym zamykamy już temat parkingu przed naszym kościołem. Dziękujemy również za ofiary do puszek z 16 sierpnia przekazane na rzecz poszkodowanych w Bejrucie w kwocie 2.792,80. Bóg zapłać również za specjalne ofiary na inwestycje parafialne: z Łężkowic nr 10 i z Targowiska nr 139.Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa dla dzieci, a w nim naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.

14. Na nowy tydzień naszych obowiązków niech nam wszystkim Bóg błogosławi!