Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

OGŁOSZENIA: 06 - 13 WRZEŚNIA 2020

6 września 2020 r.

1. We wtorek wypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Na Mszy świętej o 18:00 pobłogosławimy ziarno siewne.

2. W środę Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Uczniów klas IV ze szkół w Targowisku i Książnicach zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą i spotkanie w najbliższy czwartek na 18:00 w ramach przygotowania do planowanej w tym miesiącu Pierwszej Komunii świętej.

4. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej po wakacyjnej przerwie odbędzie się wyjątkowo w piątek o 18:30 w salce za kościołem. Mile widziane nowe dziewczęta, które chcą zasilić nasz parafialny DSM.

5. Pierwsze powakacyjne spotkanie lektorów i ministrantów będzie w sobotę o 9:00 w salce za kościołem. Ks. Krzysztof prosi wszystkich o pilną obecność!

6. Wyjazd na górski szlak do schroniska na Przehybę z przejściem do Rytra lub Piwnicznej będzie w sobotę o 7:30 busem spod kościoła. Powrót do Łężkowic około godz. 18:00. Mamy jeszcze wolne miejsca. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza do wspólnej wędrówki!

7. Informujemy, że kserokopie wypełnionych i podbitych w biurze w Tarnowie aneksów do umów na przeniesioną pielgrzymkę do Medjugorie są do odebrania w zakrystii.

8. Raz jeszcze prosimy wszystkich spowiadających się, zwłaszcza podczas nabożeństw, aby mówić głośno zasłaniając dłońmi twarz, bo naprawdę nic nie jesteśmy w stanie usłyszeć. Prosimy też o każdorazowe wytarcie folii na kratkach po odbytej spowiedzi.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny z Targowiska: Sowiński 88, Nazaruk 241, Przesławska 176, Marcinek 61, Kluza 183, Frączek 13, Słodki 327, Stryszowska 414, Życzyński 385, Chudecki 431, Skupień 331.

10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalną ofiarę na parking kościelny z Łężkowic nr 64. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w sierpniu. Lista ofiarodawców jest umieszczona w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Są też wrześniowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

11. Ogłoszenia społeczne:

* Wójt Gminy Kłaj, Proboszcz Parafii w Kłaju, Dyrekcja SP, Jednostka Wojskowa, Nadleśnictwo Niepołomice oraz 5 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla zapraszają na uroczystości 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przy Grobach Żołnierzy w Puszczy Niepołomickiej w piątek 11 września o 11:30. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną uroczystości będą ograniczone czasowo do minimum.

* Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce w związku z nasilającymi się na terenie powiatu próbami wyłudzenia pieniędzy "na wnuczka" czy "na policjanta", zwraca się ze szczególną prośbą do seniorów o ostrożność w kontakcie z osobami, które dzwonią i żądają pieniędzy. W takich sytuacjach należy rozłączyć połączenie i wybrać numer alarmowy 112. Szczegóły na specjalnej ulotce w gablocie ogłoszeń.

12. Wszystkim naszym Parafianom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!