Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 26

Wszystkich 104350

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 02 - 09 SIERPNIA 2020

18 Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• we wtorek - św. Jana Marię Vianneya - prezbitera,

• w czwartek - Święto Przemienienia Pańskiego,

• w sobotę - św. Dominika, prezbitera.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

• w czwartek pomodlimy się o nowe powołania do służby Bożej z naszej parafii,

• w piątek okolicznościowa spowiedź: rano przed Mszą świętą i po południu od 17:00,

• w piątek pomodlimy się również za misje i zbierzemy ofiary na ten cel,

• adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 17:00 na którą zapraszamy szczególnie osoby chętne do włączenia się w Arcybractwo Honorowej Straży Serca Jezusowego,

• odwiedziny chorych w Książnicach w środę od 8:30, w Targowisku w piątek od 9:00. Prosimy o przypomnienie chorym o planowanej wizycie.

 

4. Wyrażamy wdzięczność Róży św. Aniołów Stróżów z Książnic za modlitwę różańcową w każdą środę lipca. W sierpniu o poprowadzenie różańca w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Rity z Książnic (Zelator - Teresa Serafin).

 

5. Jak co roku chcemy podziękować Bogu za zebrane plony. W związku z tym bardzo prosimy mieszkańców Łężkowic o przygotowanie okolicznościowego wieńca, który poświęcimy wraz z ziołami i kwiatami 15 sierpnia.

 

6. W ostatnim tygodniu zakończył się remont przedsionka i toalety w budynku za kościołem i rozpoczęliśmy remont klatki schodowej i hollu na parterze budynku plebanii konieczny po wymianie drzwi wewnętrznych.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Migdał 416, Stokłosa 503, Jach 345, Świętek 453, Fortuna 440, Świętek 427, Grochowina 390, Szydłowski 449, Półtoretskij 449, Jaśkiewicz 121.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na cele diecezjalne, za ofiary z Akcji Krzysztof na pojazdy misyjne na kwotę 2.280 zł oraz indywidualne ofiary na parking: z Książnic nr 98 i na potrzeby parafii z Targowiska nr 169.Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną składane w lipcu. Lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń. Ofiary z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

 

9. Spotkanie organizacyjne przed planowaną pielgrzymką do Medjugorie odbędzie się w najbliższy piątek (7 sierpnia) o 19:00 w salce za kościołem. Bardzo prosimy o pilne przybycie, gdyż musimy podjąć kluczowe decyzje co do wyjazdu.

 

10. Polecamy nowy nr GN, a w nim powtórne zawarcie małżeństwa w Kościele wydaje się mocno podejrzane. Warto znaleźć odpowiedź na pytanie: czy istnieją rozwody kościelne czy nie istnieją?

 

11. Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy błogosławionego całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy