Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 110689

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Sztuczna inteligencja

Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 26 LIPCA - 2 SIERPNIA 2020

17 Niedziela Zwykła

26 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dziś dodatkowa Msza święta Komunijna o godz. 12:00 podczas której pięcioro dzieci przyjmie po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Te dzieci oraz ich rodziców zawierzamy Najświętszemu Sercu Jezusa.

 

2. W liturgii Kościoła tego tygodnia wspominamy:

• w środę - św. Martę,

• w piątek - św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

• w sobotę - św. Alfonsa, Marię Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej różaniec. Zapraszamy!

 

4. W sobotę rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości, który ma nam przypomnieć o konieczności zachowania trzeźwości w naszych domach i rodzinach.

 

5. W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP rano o 6:30.

 

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po porannej Mszy świętej.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianom z Targowiska oraz rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła oraz placu wokół kościoła na niedzielne uroczystości. Na sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Piwowar 278, Dziedzic 276, Augustyniak 467, Dziedzic 335, Dziedzic 355, Korbut 277, Średniawa 394, Malarczyk 457, Włodek 438, Świętek 415.

 

8. Na początku sierpnia planowane jest spotkanie z Dyrektorem Tarnowskiego Biura ITER w sprawie planowanej na wrzesień pielgrzymki parafialnej do Medjugorie i na Bałkany. Szczegóły podamy w następną niedzielę.

 

9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na wypłacenie drzwi i remont w kaplicy cmentarnej oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 418 i z Łężkowic nr 118. Obecnie trwa remont przedsionka oraz toalet w budynku za kościołem. Wcześniej zostały ułożone tam płytki. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego życząc przyjemnej lektury.

 

10. W ostatnich dniach ktoś znów wrzucił do kontenerów cmentarnych 8 potężnych worków z rzeczami domowymi. Nie wszystkich jesteśmy w stanie namierzyć, zwłaszcza jeśli ktoś przywozi śmieci w nocy czy nad ranem, ale prosimy Parafian o interwencję i zgłaszanie takich przypadków, bo ciągle nie możemy dotrzeć do sumień tych, którzy to robią.

 

11. Na zakończenie Mszy świętej odmówimy modlitwę za kierowców, a po błogosławieństwie ogólnym będzie mieć miejsce błogosławieństwo pojazdów wokół kościoła. Z góry Bóg zapłać za każdą ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, a każdy kierowca otrzyma zapach samochodowy z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz modlitwą na odwrocie.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, a kierowcom szczęśliwych i bezpiecznych podróży. Niech św. Krzysztof ma Was w swojej opiece!

Polecamy

Polecamy

Polecamy