Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

OGŁOSZENIA: 09 - 16 SIERPNIA 2020

9 sierpnia 2020 r.

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

• we wtorek - św. Klarę, dziewicę,

• w piątek - św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.

2. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji zwana Świętem MB Zielnej. Jest to święto obowiązkowe dla każdego katolika. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego wakacyjnego, czyli o 7:00, 10:00 oraz 18:00. W kaplicy w Targowisku o godz. 17:00. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców, natomiast o godz. 10:00 poświęcimy wieniec żniwny.

3. Dzień 15 sierpnia to również święto państwowe, dlatego obejmijmy w tym dniu modlitwą naszą Ojczyznę w 100. rocznicę Cudu nad Wisłą oraz tych wszystkich, którzy w jej obronie oddali swoje życie.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższy piątek na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Gądek 453, Strach 259, Rączka 444, Szewczyk 519, Strach 493, Górczewski 386, Mięso 363, Świdzińska 285, Dziedzic 139, Dziedzic 139A, Korbut 129.

5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie oraz za indywidualną ofiarę na potrzeby parafii: z Targowiska nr 232. Ofiary z Wniebowzięcia przeznaczymy na wywóz śmieci z cmentarza. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego.

6. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj informuje, że z uwagi na ograniczenie epidemiologiczne i rosnącą liczbę zakażeń na CIVID-19 od dnia 10 sierpnia br. zmianie ulegają zasady funkcjonowania UG Kłaj. Zalecany jest kontakt z Urzędem drogą elektroniczną i telefoniczną, a w razie koniecznej wizyty trzeba się umówić tel. z właściwym pracownikiem. Szczegółowe informacje są na stronie internetowej UG Kłaj.

7. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.