Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 100285

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 19 - 26 LIPCA 2020

16 Niedziela Zwykła

19 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                     

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

 

2. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w środę - Święto Św. Marii Magdaleny,

• w czwartek - Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

• w piątek - św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji,

• w sobotę - Święto św. Jakuba, Apostoła.

 

4. W związku z tym, że 25 lipca w liturgii przypada również wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, dlatego na zakończenie XXI Tygodnia św. Krzysztofa chcemy się włączyć w ogólnopolską Akcję św. Krzysztof i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, a ofiary, jakie przy tej okazji będzie można złożyć do puszki zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma zapach samochodowy z wizerunkiem św. Krzysztofa i modlitwą. Serdecznie zapraszamy!

 

5. W następną niedzielę będzie dodatkowa Msza święta o godz. 12:00, w czasie której pięcioro dzieci przyjmie Pierwszą Komunię świętą. Spowiedź dla tych dzieci oraz ich najbliższych będzie w sobotę 0 16:30.

 

6. Bardzo prosimy, aby nie przywozić zbyt dużej ilości zużytej odzieży, a tym bardziej nie kłaść jej z tyłu za kontenerami PCK, bo mokrej niestety służby nie zabierają i ląduje ona później w kontenerach cmentarnych. Nasi Parafianie prosili o interwencję, gdyż po deszczach i wietrze ubrania można znaleźć na całym parkingu.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Pasiut 523, Pasiut 391, Denisiuk 252, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na WSD w Tarnowie oraz za specjalne ofiary na drzwi do kaplicy cmentarnej: z Tarnowa - ul. Jagiełły 166 i ul. Szuszkiewicza 23 oraz z Targowiska nr 294.Ofiary z przyszłej ostatniej niedzieli miesiąca przeznaczymy na wypłacenie drzwi oraz remont wnętrza kaplicy cmentarnej.

 

9. Intencje mszalne na rok 2021 będziemy przyjmować od początku sierpnia. Wszystkich zainteresowanych zamówieniem Mszy świętych po Nowym Roku prosimy o cierpliwość.                                                                                  

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego, Promyczków dla dzieci i czasopism misyjnych za symboliczne 1 zł.

 

11. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, w tym także księżom Krzysztofom życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów.

Polecamy

Polecamy

Polecamy