Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 3

Wszystkich 100284

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGLOSZENIA: 12 - 19 LIPCA 2020

15 Niedziela Zwykła

12 lipca 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Msze święte niedzielne w okresie wakacyjnym w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz popołudniu o 18:00. W kaplicy w Targowisku w sobotę o godz. 18:00.

                                      

2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w poniedziałek - św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji,

• w środę - św. Bonawenturę, bpa i doktora Kościoła,

• w czwartek - NMP z Góry Karmel,

• w sobotę - św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

 

3. W środę Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

4. Odwiedziny chorych z posługą w Książnicach i Łężkowicach w najbliższą sobotę od 8:30.

 

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu z sakramentu pokuty w naszym kościele można skorzystać przed każdą Mszą świętą. W razie potrzeby można poprosić o spowiedź po Mszy świętej.

 

6. Z parafii Św. Pawła Ap. w Bochni 4 sierpnia wyruszy Grupa Bocheńska w 40 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę tylko w niedzielę 19 lub 26 lipca o godz. 18:00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy następujące rodziny z Targowiska: Barnaś 260, Świętek 388, Orlicki 465, Fortuna 384, Zalewski 315, Gaj 254a, Gaj 254, Landowski 126, Polak 295, Noszkowski 296, Grzybek 116, Czyż 257, Gądek 256, Puścizna 393.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące wydatki. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na utrzymanie WSD w Tarnowie.

 

9. Ogłoszenie społeczne: Niepołomickie Centrum Profilaktyczno-Lecznicze w Łężkowicach 115 zaprasza na bezpłatne badanie wzroku w poniedziałek 20 lipca. Szczegóły w gablocie ogłoszeń oraz pod nr tel. 531-221-068.

                                                                                 

10. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego oraz wakacyjnych Promyczków Dobra dla najmłodszych.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom wypoczywającym w naszej parafii życzymy dobrej pogody i błogosławieństwa Bożego!

 

ZAPROSZENIE NA XXXVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĘ TARNOWSKĄ

 

„Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 sierpnia 2020 r. Eucharystią o godz. 7:30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 sierpnia na Jasnej Górze.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy spotykamy się na Jasnej Górze w domu naszej Matki.

Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

Polecamy

Polecamy

Polecamy